Netflix tworzy uniwersum "Gray Man". Powstaną dwa nowe filmy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+tworzy+uniwersum+%22Gray+Man%22.+Powstan%C4%85+dwa+nowe+filmy-147208
Netflix tworzy uniwersum "Gray Man". Powstaną dwa nowe filmy
"Gray Man", który w ubiegły piątek zadebiutował na Netfliksie, da początek nowemu ekranowemu uniwersum. Platforma ogłosiła wczoraj, że trwają równocześnie prace nad sequelem i spin-offem filmu.  

"Gray Man": co wiemy o nowych filmachJeśli chodzi o kontynuację, tytułową rolę zagra ponownie Ryan Gosling, zaś za kamerą staną raz jeszcze bracia Joe i Anthony Russo. Do napisania scenariusza został zatrudniony współautor fabuły oryginału, Stephen McFeely.

Szczegóły spin-offu trzymane są na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że scenariusz filmu napiszą Paul Wernick i Rhett Reese mający na koncie takie tytuły jak dwie części "Deadpoola" i "Zombieland", "6 Underground" oraz "Pajęcza głowa".   


"Gray Man": netfliksowa odpowiedź na Jamesa Bonda i Jasona Bourne'aKosztujący ponad 200 milionów dolarów "Gray Man" jest najdroższą jak dotąd produkcją w portfolio Netfliksa. W premierowy weekend użytkownicy platformy oglądali go łącznie przez 88,55 mln godzin. To najlepszy rezultat filmu Netfliksa od czasów "Projektu Adam" z marca tego roku.

"Gray Man" to ekranizacja wydanej w 2009 roku powieści Marka Greaneya. Tytułowym bohaterem jest Court Gentry alias Szóstka (Gosling) - doskonale wyszkolony zabójca na usługach CIA. W trakcie jednej z misji mężczyzna wchodzi w posiadanie informacji, które kompromitują wysoko postawionych urzędników Agencji. W efekcie sam staje się celem dla kolegów po fachu. W obsadzie filmu prócz Goslinga znaleźli się m.in. Chris Evans, Ana de Armas i Billy Bob Thornton.   

W naszej recenzji "Gray Man" pisaliśmy: Ewidentnie Russo chcieli stworzyć esencjonalne kino akcji, odhaczając wszystkie obowiązkowe elementy modelowego filmu sensacyjnego (...) I chyba bawili się przy tym lepiej niż docelowa publika, bo "Gray Man" to kino jawnie egotyczne i pozbawione jakichkolwiek ambicji innych niż zainscenizowanie dynamicznej, głośnej i pośpiesznie zmontowanej bitki albo pościgu (...) Russo nakręcili film technicznie bardzo sprawny i formalnie bez zarzutu, ale całkiem pusty, jakby ich serce, bijące niegdyś dla kina akcji, nie potrafiło dogadać się z rozumem. Wygrało typowo korporacyjne myślenie o kinie. Otrzymaliśmy bowiem niby poprawny, niby solidny, lecz jedynie produkt.

WYWIAD: Ryan Gosling i bracia Russo opowiadają nam o filmie "Gray Man"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones