Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Davida Cronenberga

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ruszy%C5%82y+zdj%C4%99cia+do+nowego+filmu+Davida+Cronenberga-143377
Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Davida Cronenberga
źródło: Getty Images
autor: Eamonn M. McCormack
David Cronenberg rozpoczął zdjęcia do swojego nowego filmu. W "Crimes of the Future" wystąpią Viggo Mortensen, Léa Seydoux, Kristen Stewart i Scott Speedman.

Akcja "Crimes of the Future" ma się rozgrywać w niedalekiej przyszłości, gdy ludzkość w wyniku tzw. Syndromu Przyspieszonej Ewolucji zaczyna zmieniać się pod względem biologicznym.  Podczas gdy niektórzy doceniają nieograniczony potencjał transhumanizmu, inni próbują go kontrolować. Saul Tenser jest uwielbianym performerem, który zdecydował się poddać SPE i w efekcie w jego ciele zaczęły wyrastać nowe, nieoczekiwane organy. Wraz ze swoją partnerką Caprice bohater zamienił usuwanie tych narządów w spektakl, który lojalni fani mogą oglądać w czasie rzeczywistym. Gdy Tensera na celownik biorą rząd oraz dziwna subkultura, artysta musi rozważyć, jak mógłby wyglądać jego najbardziej szokujący występ.

Ostatnim filmem Cronenberga były "Mapy gwiazd" z 2014 roku. "Crimes of the Future" to także tytuł jednego z pierwszych filmów mistrza body horroru. Opowiadał on o epidemii, do rozwoju której przyczyniły się skażone kosmetyki. Choć można zauważyć podobieństwa między produkcją z 1970 roku a nadchodzącym filmem, nie ma oficjalnej informacji, że są one w jakiś sposób powiązane.