Czy David Cronenberg nakręci sequel "Wschodnich obietnic"? Vincent Cassel odpowiada

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+David+Cronenberg+nakr%C4%99ci+sequel+%22Wschodnich+obietnic%22+Vincent+Cassel%2C+ekranowy+Kirill%2C+odpowiada-149778
Czy David Cronenberg nakręci sequel "Wschodnich obietnic"? Vincent Cassel odpowiada
źródło: Getty Images
autor: Jeff Vespa
Plotki o sequelu "Wschodnich obietnic" krążą już od ponad dekady. Reżyser David Cronenberg miał już gotowy scenariusz, projekt został jednak odłożony na półkę. Teraz, ponad 15 lat po premierze, grający jedną z głównych ról Vincent Cassel powiedział, jakie są szanse na powstanie filmu.

Co z sequelem "Wschodnich obietnic"? Vincent Cassel odpowiada


Vincent Cassel, który we "Wschodnich obietnicach" zagrał Kirilla, odniósł się do sprawy w rozmowie z "The Independent". Cronenberg miał wspaniały scenariusz – powiedział. Byliśmy gotowi, by rozpocząć zdjęcia i nie wiem, czemu wszystko się zawaliło. Teraz nie wydaje mi się, aby ten film miał powstać.

Projekt, który ma na myśli Vincent Cassel, miał być bezpośrednią kontynuacją historii przedstawionej we "Wschodnich obietnicach". Wiadomo jednak, że pod koniec 2020 roku Steven Knight ("Locke", "Peaky Blinders") pracował nad scenariuszem spin-offu osadzonego w uniwersum "Wschodnich obietnic". Jego bohaterem miała być postać grana przez Jasona Stathama. Niestety, nie wiadomo, jaki los spotkał tę produkcję. 

O czym opowiadają "Wschodnie obietnice"?


Nikolai (Viggo Mortensen) jest osobistym kierowcą Semyona – rezydującego w Londynie bossa rosyjskiej mafii. Jego lojalność zostaje wystawiona na próbę, kiedy poznaje Annę (Naomi Watts). Anna, poszukując krewnych zmarłej podczas porodu nastolatki, wpada na trop brutalnego przestępstwa, w które zamieszany jest Kirill (Vincent Cassel) – syn Semyona. Gangsterzy wydają na nią wyrok śmierci, jednak nie spodziewają się, że wcześniej przyjdzie im stawić czoło zauroczonego Anną Nikolaiowi. Thriller twórcy wielokrotnej nagradzanej "Historii przemocy" to brutalna i dynamiczna opowieść prezentująca nieznane oblicze Londynu – miasta opanowanego przez rosyjskie i czeczeńskie organizacje przestępcze, bezwzględnie rywalizujące o wpływy i pieniądze.
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2023. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones