Ruszyły zdjęcia do trzeciego sezonu "Dark"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ruszy%C5%82y+zdj%C4%99cia+do+trzeciego+sezonu+%22Dark%22-133680
Rozpoczęły się prace nad trzecim sezonem pierwszej niemieckiej oryginalnej produkcji Netflix, który będzie stanowił ostatnią część trylogii. Do grudnia w okolicach Berlina zostanie nakręconych osiem godzinnych odcinków. Zobaczcie zdjęcie z planu: 

 

Showrunnerzy Jantje Friese i Baran bo Odar tak opowiadają o zakończeniu serialu:

"Od samego początku planowaliśmy "Dark" jako trylogię o podróży w czasie. Kiedy uświadomiliśmy sobie, jak dużą popularnością na całym świecie cieszył się pierwszy sezon, byliśmy wniebowzięci. W tej chwili fani mogą rozkoszować się oglądaniem drugiego sezonu, a my właśnie rozpoczęliśmy produkcję trzeciej, ostatniej już odsłony tej pełnej paradoksów sagi rodzinnej. Odpowiemy w niej na pytania, jakie dręczyły naszych widzów, i z biegiem czasu pomożemy rozwikłać wszystkie zagadki tej historii. Na pewno ciężko będzie nam pożegnać się z postaciami, które zdążyliśmy tak polubić, ale przecież początek jest końcem, a koniec początkiem".

W trzecim sezonie w centrum wydarzeń ponownie znajdą się rodziny Nielsenów, Kahnwaldów, Tiedemannów i Dopplerów. Spróbują rozwikłać tajemnice małego miasteczka Winden oraz znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy można rozwiązać pętlę czasu i zmienić mroczne przeznaczenie wszystkich bohaterów?

Kelly Luegenbiehl, wiceprezes międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflix (International Originals Netflix) mówi: 

"Rozpoczęcie produkcji ostatniego sezonu "Dark" to znacznie więcej niż tylko początek prac nad trzecią odsłoną serii: nasza pierwsza niemiecka oryginalna produkcja dosłownie zatacza koło. Nie mogę się doczekać, aż Jantje i Bo w pełni zrealizują swój zamysł i dokończą opowiadanie tej historii oraz zdradzą wszystkie tajemnice publiczności i fanom na całym świecie, którzy od samego początku ciepło przyjęli "Dark".

Tak jak w poprzednich sezonach, scenariusz wszystkich ośmiu odcinków napisała Jantje Friese, a wyreżyseruje je Baran bo Odar. Za zdjęcia odpowiada Nikolaus Summerer. Za produkcję serialu ponownie odpowiadać będzie W&B Television. Producentami wykonawczymi są Friese oraz Odar, a także Quirin Berg i Max Wiedemann. Do obsady serialu powrócą Louis Hofmann, Jördis Triebel, Lisa Vicari, Mark Waschke, Andreas Pietschmann i Lea van Acken. Dołączą do nich Barbara Nüsse, Hans Diehl, Jakob Diehl, Nina Kronjäger, Sammy Scheuritzel i Axel Werner.