SPOILER: Co było w scenariuszu, ale nie w filmie "Niesamowity Spider-Man 2"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/SPOILER%3A+Co+by%C5%82o+w+scenariuszu%2C+ale+nie+w+filmie+%22Niesamowity+Spider-Man+2%22-106226
Badass Digest postanowił podsumować to, co było w scenariuszu filmu "Niesamowity Spider-Man 2", a czego nie zobaczyliśmy na dużym ekranie. Niektóre z ich rewelacji są doskonale znane większości z Was. Inne mogą być zaskoczeniem.


Nie muszę chyba ostrzegać, że poniższy tekst czytacie na własną odpowiedzialność. Zawiera on bowiem istotne szczegóły dotyczące fabuły widowiska.

W scenariuszu pojawia się oczywiście Mary Jane (miała ją zagrać Shailene Woodley). Jest ona sąsiadką Petera. Jej ojciec jest alkoholikiem bijącym córkę. Ona pracuje jako kelnerka, a w wolnych chwilach reperuje motocykle. Ma tatuaż Spider-Mana i wyraźnie interesuje się Peterem, który jednak zapatrzony jest w Gwen. Pod koniec filmu Gwen miała się spotkać z Mary Jane i poradzić jej, co trzeba zrobić, by zdobyć chłopaka "takiego jak Peter".

W scenariuszu pojawia się przykuta do wózka inwalidzkiego matka Maksa Dillona (Electro). Podobnie jak reszta świata, tak i ona nie ma o Maksie zbyt dobrego mniemania. Po swojej "śmierci" Max wraca do domu i zastaje matkę stojącą (!) - kobieta otrzymuje właśnie czek od Oscorp na bardzo pokaźną sumkę. Czując się zdradzonym, Max się wścieka i tak właśnie dochodzi do rozróby na Times Square.

W scenariuszu jest również J Jonah Jameson, któremu Peter Parker pokazuje zdjęcia Spider-Mana. JJJ oprowadza go po redakcji Daily Bugle, narzekając przy okazji na Internet zabijający prasę. Później w scenariuszu jest scena walki Spider-Mana i Electro w siedzibie Daily Bugle.

W scenariuszu Peter przekazuje Harry'emu swoją krew. Inaczej też wyjaśniona jest geneza kostiumu Goblina. Nie jest to projekt wojskowy (jak w filmie), ale został stworzony specjalnie dla Normana Osborna, który liczył, że ojciec Richard Parker przekaże mu swoją krew. Kiedy ten tego nie zrobił, kostium i cała reszta została ukryta i po latach Harry je znajduje. Goblin jest więc bezpośrednio związany ze spodziewanym efektem, jaki na Osborna będzie mieć zmutowane DNA Parkera.

W scenariuszu Dr Kafka była – zgodnie z komiksowym oryginałem – kobietą. Płeć postaci w ostatecznej wersji została jednak zmieniona. Według tekstu Electro sam ucieka z Ravenscroft i zamierza zabić Harry'ego Osborna na grobie ojca. Kiedy dowiaduje się, że ten jest Goblinem, postanawia zawiązać z nim sojusz.

W scenariuszu zapisano, że pomiędzy ukończeniem szkoły a resztą filmu jest rok przerwy. To lepiej wyjaśnia m.in. aplikację Gwen do Oxfordu.

Rhino ma w scenariusz znacznie mniejszą rolę. Pojawia się w zasadzie na samym końcu. Nie ma żadnego związku ze sceną ataku na ciężarówkę z początku filmu.

Scenariusz "Niesamowitego Spider-Mana 2" oferuje zupełnie inne zakończenie. Peter Parker zamiast oglądać wideo z przemową Gwen na zakończenie liceum ma o wiele bardziej szokujące doświadczenie: spotyka swojego ojca. Richard Parker ujawnia, że obserwował syna przez lata, że wie o jego pajęczym alter ego. Film kończy się jego słowami skierowanymi do syna: Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.