To producenci, nie reżyser, nakręcili "Niesamowitego Spider-Mana"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+producenci%2C+nie+re%C5%BCyser%2C+nakr%C4%99cili+%22Niesamowitego+Spider-Mana%22-108731
James Horner, kompozytor "Niesamowitego Spider-Mana", którego w sequelu zastąpiono Hansem Zimmerem, wypowiedział się na temat pracy przy nowej wersji przygód Człowieka-Pająka.


Horner wycofał się z projektu niezadowolony artystycznymi wyborami producentów. O Marku Webbie mówił tak: Na planie pierwszej części był bardzo niedoświadczonym reżyserem. Mieliśmy dobry kontakt, ale producenci nie byli zainteresowani jego zdaniem, nie chcieli jego pomysłów. Sony stawiało na akcję, był im niepotrzebny. Lubię Marka i chciałem napisać muzykę do drugiej części. Ale film okazał się tak okropny, że musiałem się wycofać.

Bycie reżyserem nie oznacza już tego, co kiedyś. Robisz filmy dla DC albo Marvela, masz nad głową czterech producentów i finansistów i wszyscy chcą mieć swoje zdanie - także względem ścieżki dźwiękowej. Trudno jest w takiej sytuacji zachować niezależność.  

Redaktorzy strony /Film są pewni: jeśli Sony chce nawiązać jakąkolwiek rywalizację z Marvelem, musi zrozumieć, że to reżyser - nawet niedoświadczony - powinien być siłą kontrolującą cały projekt. Przykład Aviego Arada i reszty producentów pokazuje, że ich producent jako głównodowodzący przynosi jednak więcej szkody niż pożytku.