Scena po napisach "Spider-Mana 2" promuje widowisko konkurencji

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scena+po+napisach+%22Spider-Mana+2%22+promuje+widowisko+konkurencji-104209
"Niesamowity Spider-Man 2" właśnie rozpoczyna podbój kin na całym świecie. W sieci pojawiły się więc już informacje o scenie po napisach. Jest ona niezwykle zaskakująca, ponieważ zawiera promocję filmu nie ze stajni Sony lecz konkurencji – 20th Century Fox.


Zobaczyć w niej można bowiem Mystique graną przez Jennifer Lawrence. Scena ta zapowiada "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" i co ciekawe nie była uwzględniona na projekcji podczas uroczystej premiery w Londynie w ubiegłym tygodniu.

Niestety, mamy złą wiadomość dla tych wszystkich, którzy liczą, że ta scena jest zapowiedzią cross-overu marvelowskich postaci z obu wytwórni. Tak się nie stanie. Scena po napisach jest ceną, jaką Sony musiało zapłacić za otrzymanie zgody od 20th Century Fox na to, by film wyreżyserował Marc Webb. Tak się bowiem składało, że Webb był związany kontraktem z Foxem i nie mógł wyrazić zgody na wyreżyserowanie "Niesamowitego Spider-Mana 2". Sony jednak bardzo chciało, by to on obraz zrealizował. Fox postawiło więc warunek: zareklamujcie "X-Menów", a Webb będzie wasz. Jak widać, tak też się stało.