Scenariusz nowego "Wilkołaka" przejmuje od autora "Labiryntu" twórca "Niezniszczalnych"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenariusz+nowego+%22Wilko%C5%82aka%22+przejmuje+od+autora+%22Labiryntu%22+tw%C3%B3rca+%22Niezniszczalnych%22-119929
Universal Pictures najwyraźniej nie jest zadowolone z efektów pracy Aarona Guzikowskiego ("Labirynt") nad scenariuszem "The Wolf Man". Tekst został bowiem przekazany w ręce Dave'a Callahama, który ma przygotować jego ostateczną wersję. Callaham jest współautorem fabuł takich obrazów jak "Doom", "Horsemen - Jeźdźcy Apokalipsy" i "Niezniszczalni".


Szczegóły widowiska nie są na razie znane. Wiemy jedynie, że podstawą jest historia znana z filmu "Wilkołak" z 1941 roku, którą Universal odświeżył całkiem niedawno, bo w 2010 roku. Nowy "The Wolf Man" ma stanowić część Potwornego Uniwersum, które tworzy wytwórnia.

Pierwszym tytułem powstającym pod wspólnym szyldem jest "The Mummy" w reżyserii Alexa Kurtzmana. Trafi do kin w czerwcu przyszłego roku. Jednak post factum do cyklu tego ma zostać też zaliczony "Dracula: Historia nieznana". W planach studia są też filmy o Frankensteinie, narzeczonej Frankensteina i niewidzialny człowiek.

Kurtzman jest kuratorem całego cyklu.