Marvelowski "Shang-Chi" ma już reżysera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvelowski+%22Shang-Chi%22+ma+ju%C5%BC+re%C5%BCysera-132226
Marvelowski "Shang-Chi" ma już reżysera
Destin Daniel Cretton wyreżyseruje dla Marvela ekranizację komiksu "Shang-Chi". To pierwsza produkcja studia opowiadająca o superbohaterze-Azjacie.

GettyImages-828359176.jpg Getty Images © Steve Zak Photography


Tytułowy heroes zadebiutował na kartach komiksów w grudniu 1973 roku. Jego twórców, Steve'a Engleharta i Jima Starlina, zainspirował międzynarodowy fenomen "Wejścia smoka" z Bruce'em Lee. Shang-Chi spędził młodość w odosobnieniu, ćwicząc sztuki walki. Z czasem stał się niedoścignionym mistrzem. Zderzenie z zewnętrznym światem było dla niego rozczarowaniem. Mężczyzna odkrył, że jego ukochany rodzic nie jest tak szlachetny i humanitarny, jak mu się wydawało. Wkrótce  syn i ojciec (zwany przez wrogów Doktorem Diabła) stali się przeciwnikami.

Marvel ma nadzieję, że dla Azjatów oraz Amerykanów z azjatyckimi korzeniami "Shang-Chi" stanie się równie ważnym filmem jak "Czarna Pantera" dla czarnoskórych widzów.  

Do napisania scenariusza zatrudniono Dave'a Callahama. W jego CV znajdziecie m.in. "Niezniszczalnych", "Zombieland 2", "Wonder Woman 1984" oraz "Spider-Man: Into the Spider-Verse 2"

Najbardziej znanym do tej pory tytułem w filmografii Crettona jest "Przechowalnia numer 12". Główną rolę zagrała w niej nowa gwiazda Marvela, Brie Larson. Reżyser szykuje aktualnie dramat sądowy "Just Mercy", w którym prócz Larson pojawi się także Michael B. Jordan, czyli Killmonger z "Czarnej Pantery".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones