Marvel szykuje film o azjatyckim superbohaterze

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+szykuje+film+o+azjatyckim+superbohaterze-130980
Pełną parą idą prace nad ekranizacją komiksu "Shang-Chi". Tytułowy heros będzie pierwszym azjatyckim superbohaterem w filmowym uniwersum Marvela.


Do napisania scenariusza zatrudniono autora z chińskimi korzeniami, Dave'a Callahama. W jego CV znajdziecie m.in. "Niezniszczalnych", "Zombieland 2", "Wonder Woman 1984", "Spider-Man: Into the Spider-Verse 2" oraz serial "Jean-Claude Van Johnson".

Szansę na stanowisko reżysera mają kandydaci z Azji oraz Amerykanie z azjatyckimi korzeniami. Marvel nadzieję, że "Shang-Chi" będzie dla tych grup etnicznych filmem równie ważnym jak "Czarna Pantera" dla czarnoskórych widzów.  

Tytułowy bohater zadebiutował na kartach komiksów w grudniu 1973 roku. Jego twórców, Steve'a Engleharta i Jima Starlina, zainspirował międzynarodowy fenomen "Wejścia smoka" z Bruce'em Lee. Shang-Chi spędził młodość w odosobnieniu, ćwicząc sztuki walki. Z czasem stał się niedoścignionym mistrzem. Zderzenie z zewnętrznym światem było dla niego rozczarowaniem. Mężczyzna odkrył, że jego ukochany rodzic nie jest tak szlachetny i humanitarny, jak mu się wydawało. Wkrótce  syn i ojciec (zwany przez wrogów Doktorem Diabła) stali się przeciwnikami.