Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Bez+lito%C5%9Bci%22+opowie+o+kolejnym+twardzielu+ze+z%C5%82otym+sercem-116846

Scenarzysta "Bez litości" opowie o kolejnym twardzielu ze złotym sercem

  • Deadline
  • autor: jp
  • Filmy
Richard Wenk ("Bez litości", "Niezniszczalni 2") napisze scenariusz na podstawie książki "The Second Life of Nick Mason" autorstwa Steve'a Hamiltona. Będzie to pierwszy tom nowego cyklu.

91KRTOfPljL.jpg

Fabuła powieści przypomina nieco filmy w stylu "Uprowadzonej" czy właśnie "Bez litości". Nick Mason to kryminalista, który wychodzi z więzienia po odsłużeniu zaledwie 5 lat z 25-letniego wyroku. Wprowadza się do małego mieszkania w Chicago, gdzie zamieszkuje z piękną współlokatorką, zaczyna też jeździć nowym samochodem. Szybko wychodzą na jaw okoliczności jego zwolnienia. Mason ubił targ z mafijnym bossem. Teraz były skazaniec ma wykonać każdą zachciankę szefa: od rabunku po morderstwo. A wszystko po to, by móc nawiązać ponownie relację z córką, z którą Mason stracił kontakt lata temu.

Książka ukaże się w maju i już jest wokół niej głośno: chwalili ją m.in. Stephen King, Lee Child i Michael Connelly. Ekranizacja powstaje dla wytwórni Lionsgate.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię