Sean Bean i najlepsza ekranowa śmierć. Zgadzacie się z jego wyborem?

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sean+Bean+i+najlepsza+ekranowa+%C5%9Bmier%C4%87.+Zgadzacie+si%C4%99+z+jego+wyborem-150597
Sean Bean i najlepsza ekranowa śmierć. Zgadzacie się z jego wyborem?
źródło: Getty Images
autor: John Phillips
Sean Bean tak często umierał w filmach (i serialach), że fani sobie już z tego żartują. Aktor rozmawiał ostatni z portalem Screen Rant, gdzie wspomina o swoim śmiertelnym trendzie.

Którą scenę śmierci Sean Bean uważa za najlepszą?Ekranowa śmierć towarzyszy aktorowi od początków jego kariery. Pierwszą dużą rolę dał mu Derek Jarman w filmie "Caravaggio". Zagrał tam adwersarza tytułowego malarza, który skończył zamordowany przez Caravaggia. Tak zaczął się trend, który towarzyszy aktorowi do dziś.


Bean tak o tym mówi w wywiadzie dla Screen Rant: Moją pierwszą śmiercią była rola w filmie "Caravaggio", którego reżyserem był wspaniały człowiek o imieniu Derek Jarman. Film opowiadał o życiu i twórczości artysty Caravaggia. Był to mój pierwszy dzień na planie, więc gdy graliśmy scenę, w której mojemu bohaterowi podrzynają gardło, pomyślałem sobie "świetnie". [śmiech] Ale potem było tego coraz więcej.

W trwającej prawie 40 lat karierze Bean umierał ponad 20 razy. Czasem padał od "zwykłej" kulki, innymi razy były to niezwykle spektakularne śmierci. Którą z nich uważa za najlepszą?

Myślę, że najlepszą śmiercią była ta Boromira we "Władcy Pierścieni". To była bardzo epicka śmierć, emocjonalna i wzruszająca. Peter Jackson pozwolił mi odpowiednio długo umierać i pokazać moje emocje, z całym patosem i odpowiednim podkładem muzycznym. Podobała mi się.
Wybieramy najgorsze i najlepsze ekranowe sceny śmierci Seana BeanaKilka lat temu zrobiliśmy własne zestawienie najlepszych i najgorszych scen śmierci Seana Beana. Zapraszamy do jego obejrzenia:Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones