Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Serialowa+%22Mroczna+wie%C5%BCa%22+powstanie+Odcina+si%C4%99+od+filmu-132356

Serialowa "Mroczna wieża" powstanie! Odcina się od filmu

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Seriale
Jak zapewne wszyscy pamiętają, Media Rights Capital (właściciel praw do powieściowego cyklu Stephena Kinga "Mroczna wieża") miał bardzo ambitne plany. Planowano realizację kilku widowisk kinowych i towarzyszącego mu serialu na platformie Amazon. Jak się okazuje, serial naprawdę powstanie. Nie będzie jednak związany z widowiskiem "Mroczna wieża" Nikolaja Arcela. Zamiast tego ma to być wersja nowa, lepiej oddająca duch literackiego pierwowzoru.

Photograph-123-1.jpg


O tym, że Amazon na poważnie myśli o "Dark Tower", najlepiej świadczy fakt, że właśnie znaleziono odtwórców dwóch najważniejszych ról. Jako Roland Deschain pojawi się Sam Strike, którego mogliśmy dopiero co oglądać w skasowanym po pierwszym sezonie serialu "Nightflyers". Jego przeciwnika, Człowieka w czerni o wielu imionach, zagra Jasper Pääkkönen, którego znamy chociażby z serialu "Wikingowie".

Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji. Roland Deschain, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, przemierza ten złowrogi, zamieszkany przez mutanty, demony i wampiry świat, ścigając człowieka w czerni. Wierzy, że ten posiadł tajemnicę Mrocznej Wieży – centrum wszystkich światów, miejsca, w którym być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni i odkryć tajemnicę istnienia. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake'a.

Prowadzącym serial jest Glen Mazzara ("The Walking Dead").

zobacz też: