Serialowy "Fallout" ma już swoją żeńską gwiazdę

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+%22Fallout%22+ma+ju%C5%BC+swoj%C4%85+%C5%BCe%C5%84sk%C4%85+gwiazd%C4%99-146012
Serialowy "Fallout" ma już swoją żeńską gwiazdę
Powiększa się obsada serialu platformy Prime Video "Fallout" powstającego na bazie popularnej gry. Do Waltona Gogginsa dołączyła właśnie Ella Purnell, którą widzowie mogą kojarzyć z serialu "Yellowjackets".

GettyImages-1385049554.jpg Getty Images © Taylor Hill


Co wiemy o serialu "Fallout"?Zdjęcia mają rozpocząć się w tym roku. Showrunnerami serialu będą Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner. Z kolei reżyserią pierwszych pięciu odcinków zajmie się Jonathan Nolan, który z żoną Lisą Joy ("Westworld") będzie również produkował serial wraz ze swoim studiem Kilter Films na mocy kontraktu na wyłączność z Amazonem.

Robertson-Dworet to scenarzystka "Tomb Raidera" oraz "Kapitan Marvel". Wagner pracował z kolei przy takich serialach jak "Dolina krzemowa", "Portlandia", "Baskets" oraz amerykańskie Biuro". Nolan i Joy zapowiadają, że chcą zachować na ekranie mroczny klimat gier, ale zależy im także na wydobyciu ironicznego poczucia humoru i stylu B-klasowego kina.

Szczegóły postaci granej przez Purnell nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie tyle, że nazywa się Jean, jest młodą, zaradną kobietą, która być może skrywa mroczną tajemnicę.

Czym jest "Fallout"?Seria gier wideo "Fallout" zadebiutowała w 1997 roku i od tego czasu doczekała się czterech głównych odsłon oraz kilku spin-offów - ostatnia z nich, "Fallout 76" pojawiła się na rynku przed trzema laty. W 2007 prawa do marki przejęła firma Bethesda i przeniosła serię w trójwymiar, co nie spodobało się wszystkim fanom postapokaliptycznych RPG.

Fabularnie to opowieść o ocalałych z nuklearnej zagłady, którzy na radioaktywnych zgliszczach cywilizacji budują społeczeństwo zorganizowane wokół tzw. Schronów. Klimat gry to połączenie ikonografii lat 50. oraz retro-futurystycznego sci-fiction, a wykreowany z pietyzmem świat zamieszkały jest przez najróżniejsze frakcje i grupy wpływów.

Zwiastun serialu "Yellowjackets"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones