Shannen Doherty: "Tak wygląda rak". Gwiazda "Beverly Hills 90210" pokazała emocjonalne wideo z terapii

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Shannen+Doherty%3A+%22Tak+wygl%C4%85da+rak%22.+Aktorka+pokaza%C5%82a+emocjonalne+wideo+z+terapii-151097
Shannen Doherty: "Tak wygląda rak". Gwiazda "Beverly Hills 90210" pokazała emocjonalne wideo z terapii
źródło: Getty Images
autor: Tibrina Hobson
Shannen Doherty poinformowała, że rak piersi, który został u niej zdiagnozowany w 2015 roku, dał przerzuty do mózgu. Aktorka udostępniła na swoim Instagramie emocjonalne wideo z naświetlania. Mój strach jest oczywisty (...) Mam niezwykłe szczęście, że zajmują się mną wspaniali lekarze, jak dr Amin Mirahdi, i wspaniali technicy z Cedar-Sinai. Ale ten strach (...). Tak właśnie wygląda rak – napisała. Oryginalny post znajdziecie na jej profilu


Shannen Doherty – życie w cieniu choroby


W 2015 roku u Shannen Doherty zdiagnozowano raka piersi. Poddała się wówczas intensywnemu leczeniu obejmującemu mastektomię oraz chemio- i radioterapię. 29 kwietnia 2017 roku miała dla swoich fanów dobrą wiadomość: choroba ustąpiła. Niestety aktorka nie cieszyła się zdrowiem zbyt długo. 4 lutego 2020 roku ogłosiła, że rak powrócił. Swoją walkę o zdrowie relacjonowała w mediach społecznościowych. W sierpniu 2022 roku media obiegły fragmenty wzruszającego wywiadu, jakiego udzieliła "Elle". Wyznała w nim, że nie jest gotowa na śmierć i unika z bliskimi rozmów, które mogłyby zostać odebrane jako pożegnanie. 

Najważniejsze role Shannen Doherty


Shannen Doherty najlepiej znana jest z roli Brendy Walsh w serialu "Beverly Hills, 90210", w którym występowała przez cztery sezony. Jej bohaterka przeniosła się wraz z bratem bliźniakiem i ojcem z Minnesoty do tytułowego Beverly Hills. W nowym środowisku zawierała przyjaźnie i wdawała się w burzliwe romanse, co spotkało się z mieszanymi uczuciami fanów produkcji. Kolejną ważną rolę Shannen Doherty zagrała w serialu "Czarodziejki", w którym wcielała się w Prue Halliwell – najstarszą z sióstr będących potomkiniami czarownic. Występ ten przyniósł jej dwie nominacje do Saturnów. Na planie tej produkcji miała także okazję zadebiutować po drugiej stronie kamery. 

Shannen Doherty w serialu "Beverly Hills 90210"
W jej aktorskim CV znajdziemy również komedie "Nocna zmiana" Rona Howarda i "Dziewczyny chcą się bawić", w której wystąpiła wraz z Helen Hunt i Sarah Jessiką Parker, a także "Śmiertelne zauroczenie". Zagrała w nim Heather Duke, rywalkę granej przez Winonę Ryder Veroniki Sawyer. W 2018 roku Doherty dołączyła do obsady "Heathers", czyli serialowego remake'u "Śmiertelnego zauroczenia". Przypadła jej rola matki granego przez Jamesa Scully'ego J.D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones