Sony szykuje ekranizację "Maximum Carnage"?

We Got This Covered / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sony+szykuje+ekranizacj%C4%99+%22Maximum+Carnage%22-132419
Wygląda na to, że po sukcesie "Venoma" Sony ma ambitne plany rozwoju swojego Spider-uniwersum. Według najnowszych pogłosek producenci mają w planach ekranizację komiksowego cross-overu "Maximum Carnage".


O tym, że czeka nas kinowa wersja krwiożerczego symbionta Carnage'a, wiadomo już ze sceny po napisach "Venoma". Pojawił się w niej Woody Harrelson w roli Cletusa Kasady'ego, czyli mężczyzny, który połączył się z kosmicznym pasożytem, by nękać Eddiego Brocka.

Wygląda na to, że Sony planuje zachować Carnage'a na więcej filmów. Postać pojawi się prawdopodobnie w sequelu "Venoma", a ekranizacja "Maximum Carnage" to dalsza filmowa przyszłość tej postaci.

Opublikowana w 1993 roku historia opowiadała o Carnage'u, który po raz kolejny ucieka z więzienia i staje na czele "rodziny" superłotrów, którzy zaczynają szerzyć masakrę i terror. Żeby stawić mu czoła, Spider-Man musi połączyć siły nie tylko z całym tłumem superbohaterów, ale i z samym Venomem.

Filmowa ekranizacja komiksu zapewne wykorzystałaby rozmaite postacie, które w międzyczasie zaludnią uniwersum Sony: od Venoma i Carnage'a po wampira Morbiusa i – prawdopodobnie – Kravena, Silver Sable lub Black Cat (ale raczej bez Spider-Mana). Byłby to więc odpowiednik marvelowych "Avengers" – film, w którym spotykają się bohaterowie ze wszystkich solowych serii studia Sony.

Oczywiście plany mogą w międzyczasie ulec zmianie. Na razie spodziewamy się "Morbiusa" z Jaredem Leto (premiera w lipcu 2020) oraz kontynuacji "Venoma". Co dalej – zobaczymy.