"Morbius" nie trafi do kin w styczniu! Sony znów opóźnia premierę

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Morbius%22+nie+trafi+do+kin+w+styczniu+Sony+zn%C3%B3w+op%C3%B3%C5%BAnia+premier%C4%99-145027
"Morbius" nie trafi do kin w styczniu! Sony znów opóźnia premierę
Mamy złą wiadomość dla fanów ekranizacji komiksów Marvela przygotowywanych przez Sony. Choć studio właśnie święci triumfy za sprawą widowiska "Spider-Man: Bez drogi do domu", to w przypadku "Morbiusa" nie zdecydowało się na premierę w szczycie zarażeń wariantem omikron koronawirusa SARS-CoV-2. Film, którego gwiazdą jest Jared Leto, tym samym nie trafi do kin w styczniu.

"Morbius": kiedy zobaczymy film w kinach?Widowisko inspirowane komiksami Marvela miało rozpocząć podbój kin na całym świecie pod koniec stycznia. Amerykańska premiera wyznaczona była na 28 stycznia. Teraz Sony chce wprowadzić film na przełomie marca i kwietnia. W Stanach Zjednoczonych trafi do kin 1 kwietnia.

"Morbius" jest jedną z ofiar pandemii COVID-19. Pierwotnie miał trafić do kin pod koniec lipca 2020 roku. Tuż po rozpędzeniu się pandemii w Ameryce, czego konsekwencją było zamknięcie w marcu 2020 roku kin, Sony zdecydowało się przenieść premierę widowiska na marzec 2021 roku. Ta data nie została dotrzymana. W styczniu 2021 roku Sony po raz kolejny zdecydowało się opóźnić film i przeniosło go na styczeń 2022 roku.


"Morbius": co wiemy o filmie?"Morbius" jest historią dr. Michaela Morbiusa (w tej roli Jared Leto). Jest geniuszem cierpiącym na niezwykle rzadką chorobę krwi. W ramach prac nad lekiem doprowadzi do swojej przemiany w żywego wampira.

Fabuła inspirowana jest komiksami Marvela, a sam film jest powiązany z MCU tworzonym przez Disneya. W obsadzie jest bowiem Michael Keaton, który powraca jako Vulture, którego zagrał w widowisku "Spider-Man: Homecoming".

Za kamerą widowiska "Morbius" stanął Daniel Espinosa, Szwed mający na swoim koncie takie filmy jak: "Szybki cash", "System" i "Life". Obok Jareda Leto w obsadzie znaleźli się: Adria Arjona, Matt Smith, Tyrese Gibson i Jared Harris.

Zwiastun filmu "Morbius"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones