Spielbergowi nie podoba się Netflix na Oscarach

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Spielbergowi+nie+podoba+si%C4%99+Netflix+na+Oscarach-132090
Stevenowi Spielbergowi nie podoba się, że wyprodukowane przez platformę Netflix filmy - w tym m.in. "Roma" - mogą startować w wyścigu po Oscary. Opinia reżysera nie spodobała się jednak kilku innym kolegom i koleżankom z Hollywood.

GettyImages-658498758.jpg Getty Images © Mike Coppola

Spielberg, obecny przewodniczący reżyserskiej sekcji Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, planuje zaproponować zmiany w oscarowym regulaminie. Jego zdaniem filmy, które debiutują na serwisach streamingowych albo mają bardzo ograniczoną dystrybucję kinową, powinny walczyć o nagrody Emmy, a nie o Oscary. Steven ma bardzo silne przekonania w kwestii różnicy między streamingiem a kinem, powiedział przedstawiciel Amblin, firmy producenckiej Spielberga. Reżyser zamierza przedstawić swoją propozycję podczas najbliższego spotkania zarządu Akademii.

Ava DuVernay, reżyserka "Selmy" i "XIII poprawki", zabrała głos w sprawie na Twitterze: Droga Akademio, to spotkanie zarządu i zwykli członkowie nie będą na nim obecni. Mam jednak nadzieję, że podczas spotkania zapoznacie się z opinią reżyserów, którzy uważają inaczej.

Przeciwko twórcy "Szczęk" wypowiedział się też Bruce Campbell. Steven Spielberg zamierza zagwarantować, że Netflix nie będzie miał kolejnego podobnego do "Romy" kandydata do Oscara, napisał na Twitterze aktor znany m.in. z "Martwego zła". Przykro mi, panie Spielberg"Roma" to nie film telewizyjny. Jest imponująca niczym najlepsze filmy kinowe. Nie ma znaczenia, jaka to platforma. Nakręć film z Netflixem.
Udostępnij: