Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Spin-off+%22Gry+o+tron%22+poka%C5%BCe+Westeros+sprzed+tysi%C4%85ca+lat-128600

Spin-off "Gry o tron" pokaże Westeros sprzed tysiąca lat

  • Deadline
  • autor: jp
  • Seriale
Produkcja ostatniego sezonu "Gry o tron" dobiega końca i HBO wreszcie podjęło decyzję, co dalej z Westeros. Stacja dała zielone światło na realizację pilota prequela popularnej serii.

574265dadd08953f7a8b4615-2732-1366.png

Twórcami nowego serialu są Jane Goldman ("Kick-Ass", "Gwiezdny pył", "Kingsman: Tajne służby") oraz - oczywiście - George R.R. Martin. Goldman będzie pełniła funkcję showrunnerki i napisała scenariusz na podstawie historii, którą stworzyła w duecie z twórcą książkowego pierwowzoru "Gry o tron". Projekt nie ma na razie tytułu, a jego akcja ma rozgrywać się tysiąc lat przed wydarzeniami, które znamy.

Według ujawnionego opisu będzie to "kronika upadku złotej ery bohaterów, opowieść o najczarniejszej godzinie. Tylko jedna rzecz jest pewna: od przerażających tajemnic z historii Westeros przez prawdziwą genezę Białych Wędrowców po sekrety Wschodu i legendarnych Starków - to nie jest historia, którą wydaje nam się, że znamy".

Niezatytułowany projekt to jeden z pięciu spin-offów "Gry o tron" rozwijanych przez HBO. Nad pozostałymi czterema projektami pracują Max Borenstein, Brian Helgeland, Carly Wray i Bryan Cogman. Mówi się, że co najmniej jeszcze jeden z projektów dostanie zielone światło na realizację, ale stacja nie chce się spieszyć.

W styczniu dyrektor programowy HBO Casey Bloys zapytany, ile spin-offów powstanie, powiedział: Od zera do pięciu. Ale najprawdopodobniej zdecydujemy się po prostu na jeden.

Czy jeden do dla Was za mało? A może o jeden za dużo?

3 21

zobacz też: