Stacja tnie koszty, reboot "Strażnika Teksasu" skasowany

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Stacja+CW+kasuje+reboot+%22Stra%C5%BCnika+Teksasu%22%2C+serial+%22Walker%22-155717
Stacja tnie koszty, reboot "Strażnika Teksasu" skasowany
Stacja CW nie będzie kontynuowała serialu "Walker". Reboot słynnego "Strażnika Teksasu" jest w trakcie emisji swojego ostatniego czwartego sezonu i nadal utrzymuje dobre wyniki oglądalności. Jednak decyzja miała zostać podjęta z powodów finansowych.

"Walker" zakończy się wraz z czwartym sezonemSzukająca oszczędności stacja CW postanowiła zaprzestać produkcji kolejnych odcinków "Walkera". Najprawdopodobniej winne są koszty licencyjne, które musiano płacić właścicielowi praw i producentowi oryginalnego "Strażnika Teksasu", CBS. W kolejnym sezonie stawka – wynosząca około 500 tysięcy dolarów za odcinek – miałaby znacząco wzrosnąć, co dodatkowo obciążyłoby budżet produkcji.

Jared Padalecki w serialu "Walker"

Za współpracę z pozostałymi twórcami i wsparcie fanów podziękował już odtwórca głównej roli Jared Padalecki, dotąd znany przede wszystkim jako Sam Winchester z "Nie z tego świata". Będę zawsze uśmiechał się na myśl o latach, które spędziłem z obsadą, ekipą, studiem, stacją i fanami, bez których nic by się nie udało – napisał w pożegnalnym poście na Instagramie.

Serial "Walker" opowiadał o Cordellu Walkerze, owdowiałemu ojcu dwójki dzieci, który powraca do miasta Austin po latach spędzonych jako tajniak.

Ostatni odcinek finałowego sezonu ma zostać wyemitowany 26 czerwca.

"Strażnik Teksasu" – o czym opowiadał oryginał?Oryginalny "Strażnik Teksasu" był emitowany w latach 1993-2001 przez stację CBS. W sprawiedliwego stróża prawa Walkera wcielił się niezapomniany Chuck Norris. Każdy odcinek opowiadał historię rozwiązywania kolejnego przestępstwa na terenie stanu. Cztery lata po ostatnim odcinku powrócono do jego przygód w telewizyjnym filmie "Strażnik Teksasu – próba ognia".

Zwiastun serialu "Walker"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones