Sundance 2021: Cynthia Erivo jurorką konkursu głównego

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sundance+2021%3A+Cynthia+Erivo+jurork%C4%85+konkursu+g%C5%82%C3%B3wnego-141011
Sundance 2021: Cynthia Erivo jurorką konkursu głównego
źródło: Getty Images
autor: Daniele Venturelli
Cynthia Erivo ("Źle się dzieje w El Royale") dołączyła do grona jurorów tegorocznej edycji festiwalu Sundance. Aktorka będzie towarzyszyć m.in. Raúlowi Castillo ("Atypowy"). Ze względu na pandemię koronawirusa impreza, która rozpocznie się 28 stycznia i potrwa do 3 lutego, częściowo odbędzie się zdalnie. Jurorzy będą oglądać filmy online i debatować za pośrednictwem internetowych aplikacji takich jak Zoom. Ich decyzje zostaną ujawnione 2 lutego podczas ceremonii, która także odbędzie się online.

Poniżej przedstawiamy najważniejszych spośród 22 jurorów. 

Jury sekcji fabularnej filmów amerykańskich:

 
Cynthia Erivo – aktorka filmowa i teatralna, a także piosenkarka. Ma na koncie nominacje do najważniejszych nagród, m.in. Tony, Emmy, Grammy, Złotego Globu i Oscara. Popularność przyniosły jej role w "Źle się dzieje w El Royale" i emitowanym na HBO serialu "Outsider". W marcu tego oku na National Geographic trafi trzeci sezon serii "Geniusz", w którym Erivo wcieli się w królową soulu Arethę Franklin.

Hanya Yanagihara – amerykańska pisarka i dziennikarka, autorka powieści "Ludzie na drzewach" i "Małe życie". 

Jury sekcji fabularnej filmów międzynarodowych:

 
Zeynep Özbatur Atakan – producentka z Istambułu. Współpracowała z Nuriego Bilge Ceylanem przy takich filmach jak "Trzy małpy", "Pewnego razu w Anatolii" czy nagrodzony Złotą Palmą "Zimowy sen". 

Isaac Julien – brytyjski artysta, którego filmy były pokazywane na festiwalach w Cannes, Berlinie, a także nowojorskim MoMA.

Daniela Vega – chilijska aktorka znana z roli w nagrodzonej Oscarem "Fantastycznej kobiecie". Pierwsza transgenderowa kobieta, która wręczyła nagrodę na rozdaniu Oscarów. W 2018 roku magazyn "Time" umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata.

Przypominamy, że jednym z filmów biorących udział w konkursie międzynarodowym jest "Prime Time", czyli debiut Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią i Magdaleną Popławską w rolach głównych. Polska premiera zaplanowana jest na  jesień 2021 roku. 

Pełną listę jurorów możecie zobaczyć TUTAJ
Udostępnij: