Erivo i Gordon-Levitt w obsadzie disneyowskiego "Pinokia"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Erivo+i+Gordon-Levitt+w+obsadzie+disneyowskiego+%22Pinokia%22-141530
Erivo i Gordon-Levitt w obsadzie disneyowskiego "Pinokia"
źródło: Getty Images
autor: Gregg DeGuire
Cynthia Erivo i Joseph Gordon-Levitt dołączyli do obsady aktorskiej wersji "Pinokia" realizowaną dla Disneya przez Roberta Zemeckisa. Erivo wcieli się w rolę Niebieskiej Wróżki, która spełnia marzenie Gepetta (Tom Hanks) i ożywia wyrzeźbioną przez niego marionetkę. Gordon-Levitt użyczy głosu Jiminy'emu Świerszczowi.

Będzie to kolejna wersja klasycznej baśni Carla Collodiego. Historia drewnianej marionetki, która zostaje ożywiona, będzie pretekstem do opowiedzenia o ojcowsko-synowskich relacjach, konsekwencjach kłamstwa i życiu w świecie fantazji. W pozostałych rolach wystąpią Benjamin Evan Ainsworth ("Nawiedzony dwór w Bly"), którego głosem przemówi główny bohater, a także Keegan Michael-Key i Lorraine Bracco. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Nad swoją wersją baśni pracuje także Guillermo Del Toro. Jej akcja ma się rozgrywać na tle wschodzącego w rządzonych przez Mussoliniego Włoszech faszyzmu, stając się przypowieścią o miłości i buncie, w której tytułowy bohater stara się spełnić oczekiwania swojego ojca. Zobaczymy w niej m.in. Ewana McGregora, Christopha Waltza i Tildę Swinton
Udostępnij: