Sylvain Chomet rozpoczął pracę nad "The Tale Of Despereaux"

Sylvain Chomet, autor nominowanego do Oscara "Tria z Belleville", rozpoczął już pracę nad nowym animowanym filmem pełnometrażowym zatytułowanym "The Tale Of Despereaux". Obraz powstaje w brytyjskim studiu Framestore Feature Animation a jego produkcję finansuje wytwórnia Universal Pictures.

"The Tale Of Despereaux" opowiada o przygodach myszy, która woli czytać książki niż je jeść, księżniczki, służki pragnącej być księżną i nieszczęśliwego szczura, który opuszcza ciemne lochy by wreszcie nacieszyć się światłem słonecznym.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o adresowaną do młodych czytelników książkę Kate DiCamillo "The Tale Of Despereaux: Being The Story Of A Mouse, A Princess, Some Soup, And A Spool Of Threadim".

Sylvain Chomet ma w planach również animowany film zatytułowany "Barbacoa". Akcja obrazu, którego budżet wyniesie 10 milionów dolarów rozgrywać się będzie w 1871 roku, kiedy to Paryż otoczyły pruskie wojska, tocząc jedną z najbardziej krwawych bitew w historii Europy. Głównym bohaterem obrazu będzie weterynarz z paryskiego zoo. Jego zadaniem jest ochrona małpki o imieniu Barbacoa oraz innych zwierząt przed wygłodniałymi, zdesperowanymi dziećmi, które zrobiłyby wszystko, by tylko coś zjeść.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię