Szokująca adaptacja "Roku 1984" w drodze na mały ekran

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szokuj%C4%85ca+adaptacja+%22Roku+1984%22+w+drodze+na+ma%C5%82y+ekran-140885
Szokująca adaptacja "Roku 1984" w drodze na mały ekran
źródło: Getty Images
autor: Robbie Jack
Niezależny dom produkcyjny wiip przeniesie na ekran sztukę teatralną "1984" będącą adaptacją kultowej powieści George'a Orwella pod tym samym tytułem.

Przedstawienie zadebiutowało na deskach West Endu w 2013 roku i z miejsca trafiło na pierwsze strony gazet. Twórcy zaproponowali bowiem szokującą i niezwykle brutalną wizję orwellowskiego świata zbudowanego na fundamentach propagandy, opresji i masowej inwigilacji. Sceny krwawych tortur, jakim poddawany jest główny bohater Winston Smith, przyprawiły wielu widzów (w tym hollywoodzką gwiazdę Jennifer Lawrence) o omdlenia bądź wymioty.

Ekranizacja zostanie zrealizowana w formie 5-odcinkowego limitowanego serialu. Nad przedsięwzięciem będzie czuwał David Flynn. Mały ekran wydaje się naturalnym domem dla portretu społeczeństwa, w którym ludzie ufają swoim ekranom bardziej niż światu za oknami - czytamy w oficjalnym oświadczeniu producentów.


Przypomnijmy, że "Rok 1984" był już kilka razy ekranizowany. Najsłynniejszą adaptacją pozostaje film z Johnem Hurtem i Richardem Burtonem w rolach głównych.
Udostępnij: