Teaser: Joel Coen nakręcił "Makbeta". W obsadzie Denzel Washington i Frances McDormand

First Showing / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Teaser%3A+Joel+Coen+nakr%C4%99ci%C5%82+%22Makbeta%22.+W+obsadzie+Denzel+Washington+i+Frances+McDormand-144671
Teaser: Joel Coen nakręcił "Makbeta". W obsadzie Denzel Washington i Frances McDormand
A24 i platforma AppleTV+ zaprezentowały trzeci już teaser dramatu "The Tragedy of Macbeth". Wy możecie go obejrzeć poniżej:


Co wiemy o filmie "The Tragedy of Macbeth"?Jest to nowa ekranizacja słynnej tragedii Szekspira pod tytułem "Makbet". Zasłużony w wojnach o honor Szkocji Makbet, zmęczony wojowaniem, wraca do domu, marząc jedynie o odpoczynku. Spotkane po drodze trzy wiedźmy przepowiadają mu jednak, że zostanie wkrótce królem Szkocji, a czynią to tak sugestywnie, że rozpierany żądzą władzy Makbet wierzy ich słowom. Przy pomocy żony, Lady Makbet, planuje i przeprowadza zamach na króla Duncana, spełniając w ten sposób przepowiednię. Gdy zasiada na upragnionym tronie, zaczyna rządzić twardą ręką, eliminując kolejnych potencjalnych kandydatów na swoje miejsce, jednak z czasem popada w paranoję. Nie tylko wydaje mu się, że wszyscy chcą go zgładzić, ale widuje także rozmaite zjawy przypominające mu o popełnionych w imię władzy grzechach i zaniedbaniach. Czy rzeczywiście traci zmysły, czy instynkt mobilizuje go po prostu do przetrwania za wszelką cenę? Lady Makbet również doświadcza strasznych wizji, a gdy nie potrafi sobie z nimi poradzić, zamienia i tak zadziwiająco trudne królewskie życie męża w jeszcze większe piekło.

Za kamerą stanął Joel Coen, który jest również autorem scenariusza. Film powstał bez udziału jego brata Ethana. Makbeta zagrał tu Denzel Washington. Lady Makbet została Frances McDormand, prywatnie żona Joela Coena.


Współpraca A24 i AppleA24 i Apple rozpoczęły współpracę w listopadzie 2018 roku. W jej ramach A24 produkuje filmy, które prezentowane będą na platformie AppleTV+. Część z nich otrzyma opcję limitowanej dystrybucji kinowej. Tak będzie właśnie z "The Tragedy of Macbeth", którego kinowa premiera planowana jest w Boże Narodzenie, a na platformie Apple'a pojawi się w styczniu.

Dotychczas w ramach współpracy powstał film przyrodniczy "Królowa słoni", nagrodzony Emmy dokument "Boys State: chłopcy i polityka", nowy film Sofii Coppoli "Na lodzie" oraz serial z Josephem Gordonem-Levittem "Pan Corman". W przygotowaniu są zaś: thriller "Sharper", w którym główne role zagrali Julianne Moore i Sebastian Stan, a także "The Sky Is Everywhere", ekranizacja powieści "Niebo jest wszędzie".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones