TikTok oszalał na punkcie "M3GAN". Sequel powstaje

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/TikTok+oszala%C5%82+na+punkcie+ta%C5%84ca+%22M3GAN%22.+Ju%C5%BC+powstaje+sequel-149073
TikTok oszalał na punkcie "M3GAN". Sequel powstaje
Jak nietrudno się domyślić, horror "M3GAN" odniósł box-office'owy sukces (na dzień dzisiejszy ma na koncie 45 milionów dolarów, jednak większość rynków spoza USA to pokazy przedpremierowe), co może oznaczać tylko jedno - rychłą realizację sequela. Jak donosi portal Deadline, prace pre-produkcyjne nad filmem już się rozpoczęły. 

Dlaczego James Wan zdecydował się wyprodukować "M3GAN" - niespodziewany hit social mediów?W wywiadzie z Deadline producent - mający na producencko-reżyserskim koncie takie "lalkowe" hity jak "Annabelle" czy "Dead Silence" - opowiedział trochę o kulisach powstawania filmu. "Chciałem nakręcić coś o zabójczej lalce dla nowego pokolenia. Dzisiejsze dzieciaki nie wychowywały się w końcu na Chuckym" - powiedział.  

Na scenarzystkę projektu Wan wybrał Akelę Cooper. "Zależało mi na tym, żeby dostać od niej coś emocjonalnego. Żeby dostać bohaterów, z którymi będziemy empatyzować". W scenarzystce ujęła go "staroszkolna horrorowa wrażliwość" oraz "doskonałe wyczucie czarnego humoru". Wcześniej pracowali wspólnie przy wyreżyserowanym przez Wana "Wcieleniu". "Mam wrażenie, że "M3GAN" działa na wielu różnych poziomach, zaś w centrum ma wątek technologii przeciwstawionej tradycyjnemu, metafizycznemu zagrożeniu". 

Reżyserem został Gerard Johnstone. Wana zachwycił jego horror zmiksowany z czarną komedią - "Housebound". Bohaterka filmu zostaje objęta aresztem domowym i musi powrócić do swojego domu z dzieciństwa. Na miejscu okazuje się jednak, że nie jest w nim sama.  

Efekt tej współpracy przerósł najśmielsze oczekiwania twórców. Pierwsza część filmu święci właśnie nieprawdopodobny sukces w mediach społecznościowych.  Internet zwariował na punkcie morderczej lalki, a platforma TikTok, która w dużej mierze zapewniła "M3GAN" triumf w box-office, zalewana jest kolejnymi "tanecznymi" filmikami, na których ludzie imitują wygibasy tytułowej bohaterki (#m3gandance - zaglądacie na własną odpowiedzialność) 

"M3GAN" - zobacz zwiastun filmu


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones