To już pewne: Emma Stone powróci jako Cruella

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+ju%C5%BC+pewne%3A+Emma+Stone+powr%C3%B3ci+jako+Cruella-143480
To już pewne: Emma Stone powróci jako Cruella
Po kilku tygodniach negocjacji Emma Stone podpisała kontrakt na udział w kontynuacji disneyowskiej "Cruelli".

Za realizację filmu będą odpowiedzialni twórcy pierwszej części: reżyser Craig Gillespie oraz scenarzysta Tony McNamara.

"Cruella" trafiła do kin pod koniec maja, zarabiając na całym świecie ponad 220 milionów dolarów. Widowisko było jednocześnie dystrybuowane na platformie streamingowej Disney+ - aby otrzymać do niego dostęp, posiadacze abonamentu musieli zapłacić dodatkowe 30 dolarów.

Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon ze "101 dalmatyńczyków". Akcja "Cruelli" rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Stone przygotowuje się aktualnie do występu w mrocznej komedii "Poor Things" będącej wariacją na temat "Frankensteina". Za kamerą stanie twórca "Faworyty", Yorgos Lanthimos.