Gwiazdy "The Curse" z nowym projektem. Opowiedzą o szachowym skandalu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Emma+Stone+i+Nathan+Fielder+%28%22The+Curse%22%29+stworz%C4%85+kolejny+serial+dla+A24-155330
Gwiazdy "The Curse" z nowym projektem. Opowiedzą o szachowym skandalu
źródło: Getty Images
autor: Eric Charbonneau
Firma A24 od lat dobrze radzi sobie w produkcji i dystrybucji filmów. Od niedawna coraz prężniej działa na rynku telewizyjnym. W swoim portfolio ma m.in. seriale "Awantura", "Idol", "Sympatyk" czy "The Curse". To właśnie gwiazdy ostatniej produkcji – Nathan Fielder i Emma Stone – jeszcze raz będą współpracowali przy nowym projekcie. Studio wygrało właśnie zażarty wyścig i dopina szczegóły kontraktu na adaptację nowej książki Bena Mezricha. W przeszłości reportaże tego autora zamieniono w filmy "The Social Network", "21" i "Inwestorzy amatorzy".

O czym opowie nowy projekt twórców "The Curse"?Największe hollywoodzkie podmioty nie walczyły o prawa do gotowej książki, ale o 12-stronnicową szkic reportażu o tytule "Checkmate". Mezrich ma zamiar opowiedzieć w niej o konflikcie, który w 2022 roku wstrząsnął światem szachów.

GettyImages-1482533943.jpg Getty Images © Gregg DeGuire


Mowa o kontrowersji, w którą zamieszany był ówczesny mistrz świata Magnus Carlsen i 19-letni zawodnik Hans Niemann. Po porażce w bezpośrednim pojedynku najlepszy szachista na świecie zrezygnował z dalszego udziału w rozgrywanym turnieju. Gdy panowie ponownie spotkali się przy szachownicy, Norweg poddał partię z młodym Amerykaninem po zaledwie kilku ruchach w geście protestu przeciwko, jego zdaniem, przypadkom oszukiwania, których miał dopuścić się nastolatek. 

Wydarzenia i oskarżenia obu stron wzbudziły skrajne emocje; cały spór szeroko komentowano na całym świecie. Sytuacja została okrzyknięta największym skandalem we współczesnej historii szachów.

Propozycja projektu trafiła na biurka w najważniejszych studiach w Hollywood. Wersje propozycji różniły się od siebie, załączając różne nazwiska twórców. Amazon miał otrzymać opis filmu według scenariusza Alexa Convery’ego ("Air") z Ronem Howardem ("Apollo 13") jako reżyserem. Netflix i Apple dostały nawet nazwisko gwiazdy projektu – Tarona Egertona ("Tetris"). Jednak to A24 wyprzedziło inne oferty i od razu zabezpieczyło prawa do adaptacji, wykładając ponoć siedmiocyfrową kwotę.

Fielder miałby zostać reżyserem filmu (byłby to jego debiut za kamerą pełnego metrażu), a Stone i jej mąż Dave McCary zajęliby się produkcją. Obecnie ustalane są warunki kontraktów.

"The Curse" – o czym opowiada serial?"The Curse" opowiada o rzekomej klątwie zakłócającej związek świeżo upieczonych małżonków, którzy starają się o dziecko i wspólnie występują w programie telewizyjnym "Flipanthropy" o obrocie nieruchomościami oraz tak zwanym "house flippingu".

Oprócz Stone i Fieldera obsadzie serialu znaleźli się m.in. Benny Safdie, Corbin Bernsen i Barkhad Abdi.

Zwiastun serialu "The Curse"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones