To on pomoże Scarlett Johansson w "Ghost in the Shell"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+on+pomo%C5%BCe+Scarlett+Johansson+w+%22Ghost+in+the+Shell%22-114406
Duński aktor Pilou Asbæk, znany m.in. z "Lucy", ponownie wystąpi u boku Scarlett Johansson. Tym razem w aktorskiej wersji "Ghost in the Shell".


"GITS" rozpoczęło swój byt jako manga autorstwa Masamune Shirowa w 1989 roku. W 1995 powstał pierwszy film kinowy. Akcja mangi i anime rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Komputery zupełnie zmieniły społeczeństwo. Są obecne praktycznie wszędzie. Zmieniła się też definicja przestępstwa. Teraz najgorszą zbrodnią jest włamywanie się do sieci. Aby temu zapobiec, powołano specjalny oddział Sekcja 9 składający się z cyborgów mających dostęp do sieci z każdego miejsca na Ziemi. Asbæk wcieli się w cyborga Batou - zastępcę liderki zespołu i zarazem głównej bohaterki filmu, Motoko Kusanagi.

Aktorską wersję od kilku lat planuje DreamWorks. W ubiegłym roku kandydatką do głównej roli była Margot Robbie. Ta jednak postanowiła spróbować swoich sił w kinie komiksowym i dołączyła do obsady widowiska "Suicide Squad". Jej miejsce zajęła Johansson. Produkcję nadzorują Avi Arad i Steven Paul. Scenarzysta to Jonathan Herman ("Straight Outta Compton") Stanowisko reżysera piastuje z kolei Rupert Sanders ("Królewna Śnieżka i Łowca").
Udostępnij: