Tofifest 2012: Maria Peszek, Miloopa, SzaZaZe, Avtomat - muzyka na festiwalu

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Tofifest+2012%3A+Maria+Peszek%2C+Miloopa%2C+SzaZaZe%2C+Avtomat+-+muzyka+na+festiwalu-89906
Ponad 150 filmom, które zobaczą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, towarzyszy rozbudowany program muzyczny. W klubach festiwalowych zagrają między innymi Miloopa, Avtomat i We Are Not From Iceland. Perłą programu muzycznego jest pierwszy w Poslce koncert trasy promującej płytę "Jezus Maria Peszek" Marii Peszek.


Zaczynający się w sobotę 20 października Tofifest jak co roku przygotował rozbudowany program muzyczny. Codziennie do Tofifest włączał się będzie kolejny klub festiwalowy.

Koncert Marii Peszek w klubie Od Nowa jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem muzycznym festiwalu. Koncertowa premiera jej trzeciej, solowej płyty "Jezus Maria Peszek" odbędzie się właśnie w Toruniu, podczas Tofifest, 26 października, jako wydarzenie specjalne w ramach zakończenia festiwalu. Album to najbardziej osobista, mocna i brutalna płyta Peszek, która wywołała już wielkie kontrowersje na krajowej scenie medialnej i muzycznej.

W klubie festiwalowym Kawalerka muzyka zaczyna grać od razu po oficjalnej gali otwarcia w sobotę 20 października, zagra kolektyw DJ-ski IM2, tworzący muzykę elektroniczną z korzeniami sięgającymi do punka, Dead Can Dance, Cocteau Twins, Bauhaus i Joy Division. Muzykę, którą grają, nazywają egodisco. Kawalerka przygotowała też cztery DJ-skie afterparty: 23.10 "Original Soundtrack -- noc muzyki filmowej", 24.10 "India Pindia czyli Indie na Tofifest", 25.10 "After party o smaku Toffi" i na zakończenie 26.10 "Festiwalowe zakończenie". Wstęp na party wolny!

W klubie festiwalowym Dwa Światy muzyczną akcję otworzy w niedzielę 21.10 grupa Muppet Boys - mówiąca o sobie per "świry z piernikowego miasta". We wtorek 23.10 usłyszymy efemeryczny kolektyw dadaistyczny Minimal Cowboys, avant-folkowy Wek oraz kanadyjskie eksperymentalne duo z Toronto Alpha Couple. We środę 24.10 koncert rockowo-punkowej Jesieni i nieszablonowego projektu muzycznego twórców Pchełek - We Are Not From Iceland.

Koncertowo będzie też w kultowym w klubie festiwalowym Enerde. W poniedziałek 22.10 ramach istniejącego już od trzech lat projektu "Enerde loves Tofifest" zagrają DJ Funktion i Avtomat. Avtomat to solowy projekt audiowizualny grafika, muzyka, DJ-a i samozwańczego dziennikarza muzycznego Kajetana Łukomskiego. Wstęp wolny.

Tofifest przygotował także 24.10 filmowo-muzyczny koncert formacji SzaZaZe (Szamburski, Zakrocki oraz Zemler), będący muzyczną ilustracją mistrzów awangardy filmowej Stefana i Franciszki Themersonów. W ramach interdyscyplinarnych spotkań artystycznych, w których muzyka łączy się z tańcem, obrazem, literaturą i słuchowiskiem, SzaZaZe opracowało oryginalną ścieżkę dźwiękową do niezwykłych filmów Themersonów.

W festiwalowym klubie Lizard King Toruń w czwartek, 25.10 wystąpi elektroniczna Miloopa. Grupa wykraczająca poza ramy konwencjonalnej muzyki elektronicznej łączy gatunki: drum and bass, funky, house, hip-hop i break-beat. Na Tofifest usłyszymy utwory z albumów "Nutrition Facts", "Unicode" i najnowszego - "Optica".

Więcej informacji na www.tofifest.pl
 
 
Udostępnij: