Toni Collette i Nicholas Hoult w ostatnim filmie Eastwooda

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Toni+Collette+i+Nicholas+Hoult+gwiazdami+%22Juror+2%22.+Clint+Eastwood+szykuje+sw%C3%B3j+ostatni+film-150327
Toni Collette i Nicholas Hoult w ostatnim filmie Eastwooda
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
Clint Eastwood wybrał już gwiazdy swojego najnowszego projektu. Nicholas Hoult ("Wielka", "Renfield") i Toni Collette ("Dziedzictwo. Hereditary", "Siła") zagrają w "Juror #2", który jest zapowiadany jako ostatni film legendarnego aktora i reżysera.

Collette i Hoult w obsadzie "Juror #2"GettyImages-1477641930.jpg Getty Images © Dia Dipasupil


Obecnie trwają castingi do filmu. Po miesiącach testowania właściwej kombinacji aktorów Clint Eastwood zdecydował się na duet Nicholas Hoult/Toni Collette. W czwartek aktorzy otrzymali oficjalne oferty występu w filmie.

Projekt, podobnie jak inne filmy Eastwooda, powstanie dla studia Warner Bros., z którym aktor i reżyser związany jest od ponad 50 lat. Początek zdjęć zaplanowano na drugą połowę czerwca. Eastwood będzie miał wówczas 93 lata i będzie jednym z najstarszych pracujących filmowców.

O czym opowie "Juror #2", ostatni film Clinta Eastwooda?Bohaterem "Juror #2", będzie przysięgły w procesie o morderstwo (Nicholas Hoult). Kiedy uświadamia sobie, że to on doprowadził do śmierci ofiary, staje przed dylematem: pokierować ławą przysięgłych w taki sposób, aby prawda nie wyszła na jaw, czy ujawnić to, co wie, i wydać się w ręce wymiaru sprawiedliwości. Collette ma zagrać prokuratorkę.

Clint Eastwood: reżyserJako reżyser Clint Eastwood zadebiutował w 1971 roku filmem "Zagraj dla mnie Misty" opowiadającym o kobiecie ogarniętej obsesją na punkcie prezentera radiowego. W jego filmografii znajdziemy westerny ("Mściciel", "Wyjęty spod prawa Josey Wales", "Bronco Billy""Bez przebaczenia"), filmy wojenne ("Listy z Iwo Jimy", "Sztandar chwały") czy oparte na faktach dramaty (m.in. "Oszukana", "Sully""Richard Jewell"). W wielu z tych filmów zagrał także główne role. 

Do jego największych sukcesów reżyserskich, obok nagrodzonych Oscarami "Bez przebaczenia" i "Za wszelką cenę", należą nominowane do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej "Rzeka tajemnic", "Listy z Iwo Jimy" oraz "Snajper" czy znajdujące się w oficjalnej selekcji Cannes w latach 1985, 1988 i 1990 "Niesamowity jeździec", "Bird", "Biały myśliwy, czarne serce". Na uwagę zasługują również takie dzieła jak "Co się wydarzyło w Madison County" czy "Gran Torino".

Aktualnie filmografię Clinta Eastwooda zamyka dramat "Cry Macho". Zobaczcie jego zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones