Jeden odcinek w tygodniu czy od razu całość? Twórca "Scotta Pilgrima" od Netfliksa ma swój typ

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Scott+Pilgrim+zaskakuje%22+o+emisji+ca%C5%82ego+serialu+przez+Netfliksa-155100
Jeden odcinek w tygodniu czy od razu całość? Twórca "Scotta Pilgrima" od Netfliksa ma swój typ
Platformy streamingowe, dzięki swojemu modelowi dystrybucji nowych sezonów seriali, skutecznie przyzwyczaiły widzów do binge-watchingu nowych treści. Taki model oglądania nadal ma swoich zagorzałych przeciwników. Jednym z nich jest współtwórca animowanego serialu "Scott Pilgrim zaskakujeBenDavid Grabinski ("Czy boisz się ciemności?", "Dorwać Wattsa"), który otwarcie skrytykował model dystrybucji jego projektu narzucony przez Netfliksa.       

Twórca "Scott Pilgrim zaskakuje" o udostępnianiu seriali w całościGrabinski, scenarzysta i producent "Scott Pilgrim zaskakuje", wyraził swoją opinię na platformie społecznościowej X. Jednoznacznie opowiedział się jako przeciwnik modelu dystrybucji preferowanego przez Netfliksa. Napisał:

Jako ktoś, kogo serial został udostępniony od razu w całości, powiem… to najgłupsza rzecz na świecie. Dosłownie to nie ma żadnych plusów. Wyobraźcie sobie, że byłby już dostępny cały sezon "X-Men '97"!!!

GettyImages-1996640190.jpg Getty Images © Paras Griffin


W odpowiedzi na wiadomości Grabinskiego znalazło się wielu fanów oglądania jednego odcinka za drugim. Scenarzysta zwracał uwagę, że przy cotygodniowej emisji można po prostu poczekać, aż dostępny będzie pełen sezon i obejrzeć go w całości. 

Twórca podzielił się także swoim pomysłem na dystrybucję animowanego "Scotta Pilgrima". Przyznał, że swój ośmioodcinkowy serial chciał emitować przez cztery tygodnie, wypuszczając po dwa odcinki.

O serialu "Scott Pilgrim zaskakuje"Serial jest kolejną – po znanym filmie Edgara Wrighta "Scott Pilgrim kontra świat", animowanym "Scott Pilgrim vs. the Animation" oraz grach wideo – adaptacją powieści graficznych Bryana Lee O'Malleya. Tytułowy bohater spotyka dziewczynę swoich marzeń, Ramonę Flowers, ale aby się z nią umówić, musi pokonać jej siedmiu złych byłych chłopaków. Później sprawy komplikują się jeszcze bardziej.

W animowanej wersji "Scotta Pilgrima" do swoich ról powracają aktorzy znani z filmu. Są to nie tylko Michael Cera i Mary Elizabeth Winstead, czyli Scott i Ramona, ale także Satya Bhabha, Kieran Culkin, Chris Evans, Anna Kendrick, Brie Larson, Alison Pill, Aubrey Plaza, Brandon Routh, Jason Schwartzman, Johnny Simmons, Mark Webber, Mae Whitman i Ellen Wong. Serial wyprodukował Wright.

Zobacz zwiastun "Scott Pilgrim zaskakuje"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones