Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Wiking%C3%B3w%22+szykuje+serial+na+kom%C3%B3rki+o+Karolu+Wielkim-134218

Twórca "Wikingów" szykuje serial na komórki o Karolu Wielkim

  • Deadline
  • autor: mp
  • VOD, Seriale
Michael Hirst, twórca "Dynastii Tudorów" i "Wikingów", szykuje kolejny serial historyczny. Projekt nosi tytuł "Charlemagne".

1280px-StrasbourgCath_BasCoteN_09.JPG


Jak nietrudno się domyślić, bohaterem serialu będzie Karol Wielki. Był on królem Franków i Longobardów, a od Bożego Narodzenia 800 roku – Świętym Cesarzem Rzymskim. Wnuk Karola Młota, syn Pepina Krótkiego stał się największym władcą ówczesnej Europy, tworząc pierwsze imperium od czasu upadku Cesarstwa Rzymskiego na Zachodzie. Niemal cały okres panowania Karola wypełniony był wojnami toczonymi na rubieżach i poza granicami jego państwa. Podczas panowania przeprowadził 54 kampanie wojenne, a w połowie z nich przewodził osobiście. Był zdolnym politykiem i wodzem oraz mecenasem nauki i kultury. Sprowadził na swój dwór wielu wybitnych uczonych. Karol Wielki za swój obowiązek uważał walkę z poganami i niewiernymi, a także umacnianie wiary chrześcijańskiej.

"Charlemagne" powstanie na potrzeby platformy Quibi, która specjalizować się będzie w serialach o krótkich odcinkach realizowanych z myślą o ich oglądaniu na telefonach komórkowych.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię