Twórcy "Mr Mercedes" zekranizują kolejną powieść Kinga

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Mr+Mercedes%22+zekranizuj%C4%85+kolejn%C4%85+powie%C5%9B%C4%87+Kinga-134627
David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka") i Jack Bender ("Zagubieni") przeniosą na ekran w formie miniserialu nową powieść Stephena Kinga "Instytut".


Kelley napisze scenariusz, a Bender zajmie się reżyserią. Obaj będą również piastować stanowiska producentów wykonawczych projektu. To ich drugi wspólny serial według dzieła Kinga - wcześniej zekranizowali "Pana Mercedesa", który właśnie doczekał się trzeciego sezonu.

Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny, tyle że bez okien. Wkrótce orientuje się, że trafił do tajemniczego Instytutu i nie jest jedynym dzieciakiem, którego tu uwięziono. To miejsce odosobnienia dla nastolatków obdarzonych zdolnościami telepatii lub telekinezy. W Instytucie zostaną poddani testom, które wzmocnią ich naturalną, choć nadprzyrodzoną moc. Opiekunowie nie mają skrupułów – grzeczne dzieci są nagradzane, nieposłuszne – są surowo karane. Wszyscy jednak, prędzej czy później, trafią do drugiej części Instytutu, a stamtąd nikt już nie wraca. Gdy kolejne dzieci znikają w Tylnej Połowie Luke jest coraz bardziej zdesperowany. Musi uciec i wezwać pomoc. Bo jeśli komuś miałoby się udać, to właśnie jemu. (Nota wydawcy)

Ekranizacja "Instytutu" powstaje dla studia Spyglass.
Udostępnij: