Twórcy "Sin City - Miasta grzechu" szykują jego serialową wersję

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Sin+City+-+Miasta+grzechu%22+szykuj%C4%85+jego+serialow%C4%85+wersj%C4%99-135505
Twórcy "Sin City - Miasta grzechu" szykują jego serialową wersję
Legendary Television kończy właśnie negocjacje z Frankiem Millerem dotyczące przerobienia jego słynnego komiksu "Sin City" na serial telewizyjny. Rozmowy prowadzone są również z Robertem Rodriguezem, który wspólnie z Millerem nakręcił "Sin City - Miasto grzechu" i kontynuację "Sin City 2: Damulka warta grzechu".


Legendary gwarantuje produkcję całego pierwszego sezonu. Umowa zawiera również opcję na prequelowy serial animowany przeznaczony dla widzów dorosłych. Miller i Rodriguez mieliby być producentami "Sin City". Wspomoże ich Stephen L'Heureux, producent "Sin City 2". Nie jest na razie jasne, czy Miller i Rodriguez zajmą się również reżyserią serialu.

Akcja tego mrocznego, czarno-białego komiksu z gatunku noir rozgrywa się w fikcyjnym mieście Basin City nieopodal Seattle. Miasto opanowane jest przez gangi, a duża część walczącej z nimi policji jest skorumpowana. Rządząca w Basin City od pokoleń rodzina Roarków sprowadziła tam niegdyś prostytutki, aby zapewniły towarzystwo górnikom pracującym w okolicznych kopalniach. Po latach kobiety utworzyły rządzącą się własnymi prawami dzielnicę. Jest ona tłem walk pomiędzy gangsterami, policjantami i politykami. [źródło: Wikipedia]

Nie jest to pierwsza próba serialowej ekranizacji komiksu Millera. Tuż przed wybuchem afery Harvey'a Weinsteina jego studio we współpracy z Dimension Films szykowało się do produkcji serialu. Jego prowadzącym miał być Glen Mazzara, a za reżyserię miał odpowiadać Len Wiseman. Po bankructwie The Weinstein Co. o projekcie zrobiło się cicho.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones