Zack Snyder wróci do superbohaterów? Tylko dla dwóch projektów. Batman albo Elektra

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zack+Snyder+wr%C3%B3ci+do+superbohater%C3%B3w+Tylko+Batman+albo+Elektra-153089
Zack Snyder wróci do superbohaterów? Tylko dla dwóch projektów. Batman albo Elektra
źródło: Getty Images
autor: Mike Coppola
Zack Snyder przygotowuje się do premiery swojego nowego filmu, "Rebel Moon". Jego akcja rozgrywa się w oryginalnym, stworzonym przez reżysera uniwersum, a projekt został zrealizowany dla platformy Netflix. Czy Snyder definitywnie zostawił już za sobą kino superbohaterskie? Reżyser zdradził, pod jakim warunkiem wróciłby do współpracy z DC. A może skusiłby się na film Marvela?
   

Snyder marzy o jednym filmie dla DC
Przypomnijmy, że Zack Snyder - były architekt kinowego uniwersum DC - i James Gunn - obecny architekt uniwersum DC - mają wspólną przeszłość. Gunn napisał scenariusz "Świtu żywych trupów", który był pełnometrażowym debiutem Snydera. Czy gdyby stary kumpel James zadzwonił do Zacka, ten wróciłby do DC? Jak zdradził Snyder w wywiadzie dla "The Hollywood Reportera", ten rozdział jego kariery jest już zamknięty. Ale jest jeden projekt, który mógłby go skusić.

Snyder przyznał, że chętnie zekranizowałby "Powrót Mrocznego Rycerza" ("Dark Knight Returns"), słynny komiks Franka Millera. Jego wpływy były zresztą widoczne już w "Batman v Superman: Świcie Sprawiedliwości". Reżyser zaznaczył jednak, że musiałaby to być "prawdziwa reprezentacja powieści graficznej".

Co myśli Snyder o Marvelu i "Gwiezdnych wojnach"?
A co w takim razie z konkurencją? Snyder pracował już dla DC, ale nie próbował jeszcze swoich sił w Marvel Studios. Czy reżyser rozważyłby propozycję pracy dla Disneya?

Również w tym wypadku jedyny projekt, jaki interesuje Snydera, to ekranizacja komiksu Franka Millera. Tym razem chodzi o napisaną i narysowaną przez Millera opowieść o Daredevilu i Elektrze, "Elektra żyje!" ("Elektra Lives Again!"). Ale to tylko tyle, podsumował reżyser.

A co z "Gwiezdnymi wojnami"? W końcu nowy projekt Snydera, "Rebel Moon", pomyślany był początkowo jako historia rozgrywająca się właśnie w świecie "Star Wars". Nie wydaje mi się, powiedział reżyser. Ci goście trzymają swoją markę w ryzach.

"Rebel Moon" - zwiastun
"Rebel Moon" - o czym opowiada film?Gdy spokojnej kolonii na skraju galaktyki zagrażają potężne armie, największą nadzieją na przetrwanie mieszkańców staje się żyjąca wśród nich tajemnicza Kora (Sofia Boutella). Mając za zadanie znaleźć wyszkolonych wojowników, którzy zjednoczą się z nią w walce, Kora zbiera grupkę outsiderów, powstańców, wieśniaków i wojennych sierot z różnych światów, których łączy potrzeba odkupienia i zemsty. W bitwie o losy galaktyki powstaje nowa armia bohaterów.

Premiera 22 grudnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones