UPDATE: Gyllenhaal zagra przeciwnika Spider-Mana. Keaton powróci

That Hashtag Show / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+Gyllenhaal+zagra+przeciwnika+Spider-Mana.+Keaton+powr%C3%B3ci-128366
UPDATE: Portal Deadline potwierdza, że Sony prowadzi rozmowy z aktorem. Gyllenhall miałby zagrać Mysterio w "Spider-Man: Homecoming 2". Z kolei portal Variety dodaje, że w filmie zobaczymy również Michaela Keatona, czyli odtwórcę roli Vulture'a w części pierwszej.

Jaki aktor nie zawitał jeszcze do kinowego uniwersum Marvela? A chociażby Jake Gyllenhaal. Jednak – jeśli wierzyć najnowszej plotce magazynu "The Sun" – już niedługo to się zmieni. Aktor rzekomo ma wcielić się w postać czarnego charakteru, przeciwnika Człowieka-Pająka. Czy oznacza to, że zobaczymy go w kontynuacji "Spider-Man: Homecoming"? Castingi do filmu właśnie trwają, więc jest to całkiem możliwe.

GettyImages-876419074.jpg Getty Images © Dia Dipasupil

Podobno pierwszym kandydatem do roli, którą ma przyjąć Gyllenhaal, był Ryan Gosling. Znany z "La La Land" aktor musiał jednak zrezygnować ze względu na napięty harmonogram. Zamiast niego padło więc na gwiazdora "Zwierząt nocy" i "Wolnego strzelca". W kogo się wcieli?

Gyllenhaal – rzekomo! – dostał rolę klasycznego przeciwnika Człowieka-Pająka, Mysterio. Quentin Beck – bo tak naprawdę nazywa się superłotr – zadebiutował w 1964 roku w zeszycie "Amazing Spider-Man #13". To były specjalista od kinowych efektów specjalnych, który po nieudanej próbie zrobienia kariery aktorskiej zwraca się ku zbrodni, wykorzystując wszystkie triki, jakich nauczył się na planach filmowych.  


Jeśli faktycznie Mysterio jest w drodze na duży ekran, byłby to już drugi – po Vulturze (Michael Keaton) – członek Sinister Six, jaki debiutuje w uniwersum Marvela. Czyżby Kevin Feige i spółka powoli komponowali drużynę superłotrów?
 
Kontynuacja filmu "Spider-Man: Homecoming" trafi do kin 4 lipca 2019. Reżyseruje Jon Watts
Udostępnij: