Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Ultimatum+Bautisty%3A+scenariusz+Gunna+albo+koniec+z+Draxem-129302

Ultimatum Bautisty: scenariusz Gunna albo koniec z Draxem

  • Coming Soon
  • autor: jp
  • Filmy
Dave Bautista, odtwórca roli Draxa w serii "Strażnicy Galaktyki", nie przestaje aktywnie wspierać zwolnionego przez studio Disney reżysera Jamesa Gunna. Aktor posunął się nawet do postawienia wytwórni ultimatum.

1527691336561.jpg

Przypomnijmy: 20 lipca reżyser został zwolniony przez Disneya i Marvela za stare wpisy z mediów społecznościowych, w których w ryzykowny sposób żartował m.in. z pedofilii, AIDS i zamachów z 11 września. Bautista już kilkakrotnie wypowiadał się w obronie reżysera.

Nikt nie usprawiedliwia jego tweetów, ale to była kampania mająca na celu zszarganie dobrego imienia porządnego człowieka. Dzień po tym, jak doszło do całej sytuacji, rozmawiałem z Chrisem Prattem. On jest religijny i potrzebował czasu na modlitwę, ale ja od razu powiedziałem "pieprzyć to". James to jeden z najmilszych, najlepszych ludzi, jakich poznałem, powiedział aktor.

Gunn został odsunięty od reżyserowania trzeciej części "Strażników Galaktyki", zdążył jednak napisać scenariusz filmu - i to jego właśnie dotyczy ultimatum Bautisty. Jeśli Marvel nie wykorzysta tego scenariusza, poproszę ich o zwolnienie mnie z kontraktu, wycięcie mnie lub obsadzenie roli na nowo, postawił sprawę jasno ekranowy Drax.

Oczywiście recasting nie jest niczym nowym w uniwersum Marvela, o czym z pewnością pamięta Terrence Howard, pierwszy odtwórca postaci pułkownika Jamesa Rhodesa, zastąpiony przez Dona Cheadle'a.

Zdjęcia do trzeciej części "Strażników..." miały ruszyć jesienią, a premierę zaplanowano na 2020 rok. Nie wiadomo, czy wciąż taki jest plan studia.

zobacz też: