Ups! "Mechaniczna pomarańcza" w "Kosmicznym meczu 2"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ups+%22Mechaniczna+pomara%C5%84cza%22+w+%22Kosmicznym+meczu+2%22-141928
Ups! "Mechaniczna pomarańcza" w "Kosmicznym meczu 2"
źródło: Materiały prasowe
W weekend zadebiutował zwiastun widowiska "Kosmiczny mecz: Nowa era". W klipie oprócz LeBrona Jamesa i popularnych animków gościnnie pojawiają się liczne filmowy ikony z biblioteki studia Warner Bros., od King Konga po Stalowego Giganta. Fani wypominają jednak twórcom, że znaleźli się wśród nich członkowie gangu Aleksa DeLarge'a z "Mechanicznej pomarańczy".

Faktycznie, dopuszczające się szeregu potwornych zbrodni zbiry z opartego na powieści Anthony'ego Burgessa filmu Stanleya Kubricka nie wydają się bohaterami, jakich można spodziewać się w filmie dla dzieci. Na Twitterze i w innych mediach społecznościowych już zaczęto krytykować twórców "Kosmicznego meczu: Nowej ery", że wycięli z filmu niewygodną postać Pepé le Swąda, za to zostawili brutalnych kryminalistów z "Mechanicznej pomarańczy".Przypomnijmy: Pepé stał się niedawno przedmiotem kontrowersji, kiedy dziennikarz "New York Timesa" Charles M. Blow napisał, że animowany skunks jest częścią kultury gwałtu. Równocześnie wyszło na jaw, że - jeszcze zanim Blow rozliczył animka - z filmu wycięto jedyną scenę z Pepé. Miała ona problematyzować jego zachowanie i wskazywać, że jego metody flirtu są nieakceptowalne.

Gwiazdą filmu jest LeBron James grający samego siebie, który razem ze swoim synem Domem (Khris Davis) zostaje uwięziony w cyfrowym świecie przez złą sztuczną inteligencję (Don Cheadle). Jedyną szansą na uwolnienie się jest oczywiście mecz koszykówki z udziałem Królika Bugsa i reszty animowanej paczki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones