Oto "Kosmiczny mecz 2" na pierwszych zdjęciach

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oto+%22Kosmiczny+Mecz+2%22+na+pierwszych+zdj%C4%99ciach-141552
Oto "Kosmiczny mecz 2" na pierwszych zdjęciach
źródło: Materiały prasowe
W sieci zadebiutowały pierwsze zdjęcia z kontynuacji "Kosmicznego meczu", "Space Jam: A New Legacy". Przy okazji poznaliśmy szczegóły fabuły i dowiedzieliśmy się, że w filmie - oprócz animków ze stajni Looney Tunes - pojawią się gościnnie Batman i... Mad Max?

Gwiazdą filmu będzie LeBron James w roli LeBrona Jamesa, który razem ze swoim synem Domem (Khris Davis) zostaje uwięziony w cyfrowym świecie przez złą sztuczną inteligencję (Don Cheadle). Jedyną szansą na uwolnienie się będzie oczywiście mecz koszykówki z udziałem Królika Bugsa i reszty animowanej paczki.


Wspomniany "cyfrowy świat" nazywa się tu "Warner 3000 Entertainment Sever-verse", nic zatem dziwnego, że w filmie nie zabraknie nawiązań do szeregu filmów z katalogu studia Warner Bros. Twórcy zapowiadają aluzje do Batmana, Mad Maksa i "Casablanki".

Producent Ryan Coogler obiecuje tymczasem, że film będzie opowieścią o ojcostwie. Wtóruje mu LeBron James: Są rodzice, którzy wywierają presję na swoje dzieci, by te poszły w ich ślady. Trzeba jednak mieć otwarty umysł i pomóc im w zostaniu tym, o kim marzą.

Reżyseruje Malcolm D. Lee. Światowa premiera na HBO Max 16 lipca.