Vince Vaughn w nowym filmie Mela Gibsona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Vince+Vaughn+w+nowym+filmie+Mela+Gibsona-112660
Vince Vaughn, którego aktualnie możemy oglądać w drugim sezonie "Detektywa", dołączył do Andrew Garfielda i Sama Worthingtona w obsadzie nowego filmu Mela Gibsona pt. "Hacksaw Ridge".


To prawdziwa historia Desmonda T. Dossa (Garfield). Mężczyzna był pierwszym w historii lekarzem polowym, który, choć odmówił noszenia broni i zabijania, został za swoje zasługi odznaczony Medalem Honoru - najwyższym amerykańskim odznaczeniem wojskowym. Doss był członkiem kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i religia zabraniała mu walczyć. Wcielony do armii amerykańskiej podczas II wojny światowej odmawiał zabijania i nie krył się ze swoimi pacyfistycznymi przekonaniami. To budziło niechęć innych żołnierzy. Podczas bitwy o Okinawę Doss uratował od śmierci 75 żołnierzy, zarówno Amerykanów, jak i Japończyków. Za ten czyn właśnie otrzymał z rąk prezydenta Trumana Medal Honoru.

Vaughn wcieli się w sierżanta Howella, który przygotowuje żołnierzy do walki w bitwach, zmuszając ich do przekroczenia granic wytrzymałości. Gest Dossa jest dla Howella zaprzeczeniem wszystkiego, co wiedział o wojnie.

Autorami scenariusza są Robert Schenkkan i Randall Wallace. Budżet wyniesie 45 milionów dolarów.

Vaughna zobaczymy wkrótce w ekranizacji komiksu "Term Life" u boku Hailee Steinfeld i Jona Favreau.