WIDEO: Ethan Hawke jako Nikola Tesla

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Ethan+Hawke+jako+Nikola+Tesla-138471
WIDEO: Ethan Hawke jako Nikola Tesla
źródło: Getty Images
autor: Theo Wargo
Przypadającą dziś rocznicę urodzin Nikoli Tesli, wizjonera i wynalazcy, IFC Film postanowiła uczcić, pokazując zwiastun poświęconej mu biografii. Tytułową rolę w filmie "Tesla" zagrał Ethan Hawke. W rolę Thomasa Edisona, jego zaciekłego rywala, wcielił się Kyle MacLachlan. Zobaczcie wideo: 


"Tesla" zadebiutuje w kinach oraz na platformach VOD 21 sierpnia. Premiera filmu miała miejsce w styczniu na Festiwalu Filmowym Sundance. Fabuła skupia się na walce genialnego wynalazcy o urzeczywistnienie swojego rewolucyjnego odkrycia w dziedzinie instalacji elektrycznych, a także kolejnych wyzwaniach związanych z wprowadzeniem systemu bezprzewodowej energii. Poznamy też kulisy niełatwych relacji łączących go z jego rywalem Thomasem Edisonem oraz George'em Westinghouse'em, wspólnikiem i mecenasem.

Za kamerą stanął Michael Almereyda, który jest odpowiedzialny także za scenariusz. Jest on odświeżoną wersją skryptu z początku lat 80., do napisania której twórcę zainspirował jego przyjaciel, Jerzy Skolimowski. Na ostateczny kształt przedstawionej historii wpłynęły dzieła Dereka JarmanaHenry'ego Jamesa oraz... znany także w naszym kraju program "Pół litra historii".