WIDEO: Zobacz koniecznie zwiastun "Source Code"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Zobacz+koniecznie+zwiastun+%22Source+Code%22-67432
W sieci w końcu zadebiutował pierwszy zwiastun filmu "Source Code". Obraz wyreżyserował Duncan Jones, a w głównej roli wystąpił Jake Gyllenhaal.

Klip możecie obejrzeć TUTAJ.

Kapitan Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) budzi się w pociągu podmiejskim jadącym do Chicago. Choć inni pasażerowie zdają się go znać, on sam nie ma pojęcia gdzie – a nawet kim – jest. Ostatnią rzeczą, jaką Colter pamięta, to pilotowanie helikoptera podczas akcji w Iraku. Tu jednak jest kimś innym, znalazł się w cudzym życiu. Nim zdąży zrobić cokolwiek, z przeciwnego toru nadjeżdża ekspres i w tym momencie eksploduje bomba, która zabija go i resztę pasażerów.

Colter budzi się w zamkniętym pokoju, przywiązany do krzesła, ubrany w mundur wojskowy. Wciąż nie wie, co się dzieje. Orientuje się, że przemawia do niego kontrolerka misji Carol Goodwin (Vera Farmiga), spokojnym głosem zadająca serie pytań sprawdzających jego pamięć. Colter ze zdumieniem orientuje się, że zna odpowiedź na pytania. Dociera do niego, że jest członkiem tajnego projektu Beleaguered Castle, ale zanim ma szansę przypomnieć sobie więcej, Goodwin włącza maszynę i... Colter jest znów w pociągu, w dokładnie tym samym momencie, co poprzednio. Znów jedzie kolejką w stronę Chicago, a w wagonie są ci sami ludzie, którzy dopiero co zginęli. Colter domyśla się, że jest to jakiś rodzaj symulacji, a jego zadaniem jest odkrycie zamachowca-samobójcy, zanim pociąg znów eksploduje. Przeżywając raz za razem wybuch bomby, Colter musi nie tylko zidentyfikować terrorystę, ale też rozwiązać naturę równoległej rzeczywistości Beleaguered Castle. Co więcej, Colter zaczyna manipulować przebiegiem zdarzeń, by pogodzić się z ojcem i nawiązać romans z pasażerką pociągu.