Wiemy, kto napisze scenariusz nowego "Blade'a"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kto+napisze+scenariusz+nowego+%22Blade%27a%22-141196
Wiemy, kto napisze scenariusz nowego "Blade'a"
Stacy Osei-Kuffour napisze scenariusz nowej ekranizacji komiksu "Blade". Gwiazdą powstającego dla Marvela widowiska jest dwukrotny laureat Oscara Mahershala Ali.

Studio przez pół roku szukało odpowiedniego scenarzysty dla tego projektu. Ali brał udział w spotkaniach ze wszystkimi kandydatami. Pod uwagę byli brani przede wszystkim czarnoskórzy autorzy. Ostatecznie Marvel powierzył stanowisko Osei-Kuffour, w której CV znajdziemy takie tytuły jak "Watchmen", "Pen15" oraz "Hunters". W przeszłości scenarzystka pisała również sztuki teatralne oraz poezję. Angaż do Marvela to przełomowy moment w jej karierze.

Blade zadebiutował na kartach komiksów w 1973 roku w zeszycie " Tomb of Dracula No. 10". Szybko stał się ulubieńcem czytelników. Bohater stanowi hybrydę człowieka i wampira, ponieważ jego matka  podczas porodu została ugryziona i zabita przez krwiopijcę. Blade służy ludziom i zwalcza wampiry, zaś jego opiekunem jest sędziwy uczony - mistrz wiedzy tajemnej.

W latach 1998-2004 wytwórnia New Line zrealizowała trzy filmy o pogromcy nieumarłych. Gwiazdą wszystkich był Wesley Snipes. W lipcu 2019 roku Marvel ogłosił, że przygotowuje reboot "Blade'a" z Alim w roli głównej.
Udostępnij: