Wojciech Szczęsny bohaterem dokumentu Prime Video. Za realizację odpowiadają producenci "Kuby"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Wojciech+Szcz%C4%99sny+bohaterem+dokumentu+Prime+Video.+Za+realizacj%C4%99+odpowiadaj%C4%85+producenci+%22Kuby%22-156067
Wojciech Szczęsny bohaterem dokumentu Prime Video. Za realizację odpowiadają producenci "Kuby"
źródło: Materiał nadesłany
autor: Paula Potocka
Platforma Prime Video ogłosiła, że trwają prace nad filmem dokumentalnym opowiadającym o bramkarzu Wojciechu Szczęsnym. Widzowie będą mieli szansę poznać kulisy kariery sportowca, który w swojej karierze grał w takich klubach jak Arsenal, AS Roma czy Juventus. Zdjęcia do jeszcze niezatytułowanego filmu już się rozpoczęły.  Premierę zaplanowano na 2025 rok.     

Wojciech Szczęsny w życiu zawodowym i prywatnymJak czytamy w oficjalnej informacji: dokument pozwoli poznać nie tylko autentyczną historię Szczęsnego jako sportowca, ale również jako ojca, syna i męża. Dzięki produkcji widzowie będą mieli szansę odkryć również prywatne oblicze Mariny Łuczenko-Szczęsnej, żony bramkarza i cieszącej się ogromną popularnością piosenkarki i influencerki, a także pięcioletniego syna Liama, który już dziś wykazuje duży talent piłkarski. Ekipa filmowa towarzyszyć będzie rodzinie Szczęsnych w najważniejszych momentach życia sportowego i prywatnego: tuż przed narodzinami drugiego dziecka i pierwszym gwizdkiem na Euro 2024, gdzie Szczęsny zagra razem z Reprezentacją Polski. W filmie zobaczymy ich życie w Turynie, gdzie cała rodzina, tak jak w Polsce, jest niezwykle rozpoznawalna, ale też emocje, rozmowy na trudne tematy i wzruszenia. Nie zabraknie również takich wątków jak konflikt Szczęsnego z ojcem Maciejem, czy jego trudnych początków po przeprowadzce do obcego kraju jako nastolatek.          


Film o Wojciechu Szczęsnym ma być "opowieścią o niezwykłym talencie i ulubieńcu kibiców, którego droga nie zawsze była pasmem sukcesów – zarówno na boisku, jak i poza nim. W karierze Szczęsnego zdarzały się bowiem potknięcia i skandale, nagonki ze strony mediów. Jednak upór w dążeniu do celu i bezkompromisowy charakter doprowadziły go na największe piłkarskie areny, pozwalając mu spełnić dziecięce marzenie – wyjść na boisko w koszulce Arsenalu".

Wojciech Szczęsny: dlaczego zgodził się na film o sobie?Dlaczego zdecydowałem się na ten film? Bo mam nadzieję, że w tej formie uda mi się powiedzieć całą prawdę o sobie w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych ludzi. Film, w przeciwieństwie do książki, daje możliwość pokazania prawdziwych, ludzkich emocji. Ja mogę mieć opinie, które są dla niektórych – nazwijmy je – kontrowersyjne, ale też każdy, kto odgrywa w moim życiu jakąś rolę, będzie miał szansę stanąć przed kamerą, wypowiedzieć się i pokazać swoją perspektywę – mówi Wojciech Szczęsny.


Za produkcję filmu odpowiada Papaya Films. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem James Poole. Nowy dokument jest już trzecią odsłoną współpracy Prime Video i Papaya Films po filmie "Lewandowski. Nieznany" opowiadającym o kulisach kariery Roberta Lewandowskiego, który pojawił się na platformie w marcu 2023 i dokumencie "Kuba" o innym zasłużonym reprezentancie Polski w piłce nożnej, Jakubie Błaszczykowskim, który zadebiutował na Prime Video w lutym 2024 roku.

Zwiastun filmu "Kuba"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones