Zac Efron w nowej wersji "Podpalaczki"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zac+Efron+w+nowej+wersji+%22Podpalaczki%22-139556
Zac Efron w nowej wersji "Podpalaczki"
źródło: Getty Images
autor: Rich Polk
Zac Efron zagra jedną z głównych ról w nowej ekranizacji "Podpalaczki" Stephena Kinga. Film jest wspólną produkcją wytwórni Universal, Blumhouse i Weed Road Productions.

Za kamerą stanie Keith Thomas ("The Vigil"). Scenarzystą i producentem wykonawczym przedsięwzięcia jest Scott Teems ("Halloween Kills").

Fabuła książki prezentuje się następująco: Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię.Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar (opis wydawcy).

Efrona mogliśmy ostatnio zobaczyć w serialu dokumentalnym Netfliksa "Podróże z Zakiem Efronem". Inne ważne tytuły w filmografii aktora to seria "High School Musical", "Lakier do włosów", "Sąsiedzi" oraz "Król rozrywki".
Udostępnij: