Zmarł Robert C. Jones, scenarzysta "Powrotu do domu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zmar%C5%82+Robert+C.+Jones%2C+nagrodzony+Oscarem+scenarzysta+%22Powrotu+do+domu%22-141204
Zmarł Robert C. Jones, scenarzysta "Powrotu do domu"
Robert C. Jones, montażysta i scenarzysta nagrodzony Oscarem za fabułę "Powrotu do domu" z Jane Fondą i Jonem Voightem zmarł w wieku 84 lat. O jego śmierci poinformowała Elizabeth Daley – dziekanka USC School of Cinematic Arts, gdzie Jones wykładał przez 15 lat.

KIM BYŁ ROBERT C. JONES

Robert C. Jones urodził się 30 marca 1936 roku w Los Angeles. Swoją karierę filmową rozpoczął, odkąd wstąpił do wojska, gdzie pracował w latach 1958-1960 jako montażysta, m.in. filmów z treningów, dokumentów i programu telewizyjnego Amerykańskiej Armii "The Big Picture".

W latach 60. kontynuwał pracę montażysty, m.in. przy takich filmach jak "Dziecko czeka" Johna Cassavetesa czy "Zgadnij, kto przyjdzie na obiad" i "Ten szalony, szalony świat" Stanleya Kramera.

Pracował także przy takich filmach, jak "Człowiek z La Manchy", "By nie pełzać na kolanach", "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem" czy "Szybki jak błyskawica". 

W latach 70. spróbował także swoich sił jako scenarzysta, pisząc fabułę filmu "Powrót do domu", którego gwiazdami zostali Jane Fonda i Jon Voight. W 1979 toku Jones został nagrodzony za film Oscarem. 
Udostępnij: