Kolejne zwolnienia w EA, "Mandalorianin" skasowany

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zwolnienia+w+EA%2C+%22Mandalorianin%22+od+Respawn+Entertainment+skasowany-154385
Kolejne zwolnienia w EA, "Mandalorianin" skasowany
Rok 2024 z pewnością zapisze się jako jeden z najczarniejszych w historii branży gier. Zwalniają już wszyscy – nie tylko giganci tacy jak Sony czy Microsoft, ale również mniejsze studia, takie jak rodzime Reikon. Do tego niechlubnego grona dołączyło Electronic Arts, które drugi rok z rzędu redukuje zatrudnienie w swojej firmie, tym razem o prawie 700 osób, przedstawiając przy okazji nową wizję przyszłości firmy.

Gwoli przypomnienia, EA w zeszłym roku, w podobnym okresie kalendarzowym, zwolniło 775 osób, co wiązało się ze zmianą strategii firmy i skupieniem się na budowaniu społeczności wokół dużych produkcji z "blockbusterową interaktywną narracją". W tym roku firma nie tylko zwolniła 670 pracowników, ale również planuje redukcję przestrzeni biurowej, co pozwoli na zaoszczędzenie kolejnych milionów.

Jeśli chodzi o przyszłą wizję firmy, jest ona bardzo bezpieczna z wydawniczego punktu widzenia. EA zamierza skupić się na własnych markach, ponieważ nie wierzy w powodzenie gier opartych na licencjach. Stąd prawdopodobnie zapadła decyzja o anulowaniu gry o przygodach Mandalorianina, tworzonej przez Respawn Entertainment. Warto nadmienić, że w tym tytule gracze nie wcieliliby się w serialowego Din Djarina. Jednocześnie firma potwierdziła, że trwają prace nad "Star Wars Jedi 3", która po raz kolejny pozwoli nam wcielić się w Cala Kestisa (w tej roli Cameron Monaghan).

Zobacz zwiastun "Star Wars: Jedi Survivor"

Kolejne cięcia i zmiana priorytetów w firmie mogą świadczyć o tym, że będziemy otrzymywać coraz mniej innowacyjnych i odważnych gier od tego wydawcy. Czy taka strategia sprawdzi się na dłuższą metę i będzie w stanie dalej przyciągać graczy oraz ich portfele? Tylko czas pokaże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones