Zwykłe dziewczyny, niezwykłe moce. Zobacz plakat filmu "Supersiostry"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Zwyk%C5%82e+dziewczyny%2C+niezwyk%C5%82e+moce.+Zobacz+plakat+filmu+%22Supersiostry%22-154991
Zwykłe dziewczyny, niezwykłe moce. Zobacz plakat filmu "Supersiostry"
źródło: Materiały prasowe
autor: Przemek Pączkowski
Już 10 maja kinami zawładną "Supersiostry" – pełen widowiskowych efektów specjalnych film o superbohater(k)ach w reżyserii Macieja Barczewskiego. Wcielające się w tytułowe siostry Katarzyna Gałązka i Karolina Bruchnicka opowiedzą o tym, że mieć moce to jedno, sztuką jest je kontrolować. Na ekranie zobaczymy również Tymka Frączka, Grzegorza Damięckiego, Mateusza Kościukiewicza i Marka Kalitę. Dzisiaj prezentujemy plakat filmu.  

Tym filmem wyciągnąłem rękę do siebie jako 12-latka, który pasjami oglądał amerykańskie filmy przygodowe produkowane przez wytwórnię Amblin Stevena Spielberga, a na początku lat 90 zaczytywał się pierwszymi wydawanymi w Polsce komiksami z serii X-Men – mówi reżyser filmu Maciej Barczewski. – Jak wskazuje wprost sam tytuł filmu, "Supersiostry" to także hołd dla lżejszego nurtu kina superbohaterskiego kierowanego do całej rodziny. Filmy to przecież nie tylko lustra komentujące otaczającą nas rzeczywistość, ale także okna do krainy wyobraźni, które pozwalają przenieść się do bliskiego, choć nieznanego świata, dać nam trochę uśmiechu i wytchnienia od prozy codziennego życia. Dlatego "Supersiostry" to kino na wskroś rozrywkowe, operujące tropami i sposobem opowiadania znanymi z produkcji hollywoodzkich, jednak z przymrużeniem oka osadzone w jakże barwnym kolorycie Polski czasu transformacji.


O czym opowiada film "Supersiostry"?"Supersiostry" to nowa jakość filmów o superbohaterach w polskim kinie. Pełna akcji i efektów specjalnych opowieść science fiction o odwadze, determinacji i supermocach, które ma w sobie każdy z nas.

Nastoletnia Ala (Katarzyna Gałązka) nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu (Grzegorz Damięcki), nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę (Karolina Bruchnicka), o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik (Marek Kalita) i jego niebezpieczny towarzysz Hektor (Mateusz Kościukiewicz) z
tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

W "Supersiostrach" występują Katarzyna Gałązka ("Klangor", "Bring Back Alice"), Karolina Bruchnicka ("Córka trenera", "Minuta ciszy") oraz debiutujący na wielkim ekranie Tymek Frączek. Partnerują im: Grzegorz Damięcki, Mateusz Kościukiewicz oraz Marek Kalita.

Reżyserem filmu jest Maciej Barczewski, który we współpracy z Krzysztofem Gurecznym stworzył również scenariusz. "Supersiostry" wyprodukowało Aurum Film, studio mające na koncie m.in. nominowany do Oscara film "Boże Ciało", hit Netflixa "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją", czy obsypanego nagrodami "Kosa". Za dystrybucję odpowiada firma NEXT FILM, która wprowadziła do kin takie hity jak "Chłopi", "Akademia Pana Kleksa" czy "Za duży na bajki 2".

Zwiastun filmu "Supersiostry"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones