Ben Foster I

Benjamin A. Foster

7,6
18 263 oceny gry aktorskiej
Ben Foster I
Jest laureatem nagrody Gildii Aktorów Filmowych za rolę w serialu „Sześć stóp pod ziemią”. Pracował z aktorskimi sławami i utalentowanymi reżyserami. Jego młodszy brat, Jon Foster, także jest aktorem. Dwunastoletni Ben debiutował jako scenarzysta, reżyser i aktor niewielkim przedstawieniem teatralnym. Podczas wakacji uczęszczał na zajęcia prowadzone w ramach Letniego Programu Artystycznego organizowanego przez Interlochen Theater. Kiedy miał szesnaście lat porzucił szkołę.

Ben debiutował epizodem w thrillerze „Kounterfeit“ (1996) Johna Mallory Ashera. W 1996 roku wystąpił w głównej roli w serialu „Tucker, Becca i inni” Johna Bella i Rona Olivera. Grany przez niego Tucker to zwariowany chłopak, który od wczesnego dzieciństwa przyjaźni się z Rebeccą (Jewel Staite). Ben pojawił się w dwóch filmach telewizyjnych – horrorze „I’ve Been Waiting for You” (1998) Christophera Leitcha i komedii „Breakfast with Einstein” (1998) Craiga Shapiro.

Przełom w karierze Fostera nastąpił w 1999 roku, gdy aktor wcielił się w Bena Kurtzmana w dramacie „Smak wolności” Barry’ego Levinsona. Film, którego akcja rozgrywa się w połowie lat 50., w Baltimore, porusza problem relacji rasowych i konfliktu pokoleń. Młodszego brata Bena, Vana Kurtzmana zagrał Adrien Brody. Foster partnerował Kirsten Dunst w komedii romantycznej „Sztuka rozstania” (2001) Tommy’ego O’Havera. Wraz z całą śmietanką gwiazd, takich jak: Christiana Ricci, Steve Buscemi, Peter Fonda, pojawił się na planie filmu „Projekt Laramie” (2002) Moisesa Kaufmana. Był odtwórcą jednej z głównych ról w wyprodukowanej w wytwórni Dinseya komedii kryminalnej „Wielkie kłopoty” (2002) Barry’ego Sonnenfelda. Zagrał w epizodzie w thrillerze „Telefon” (2002) Joela Schumachera.

W 2002 r. stworzył w filmie telewizyjnym „Pif-paf! Jesteś trup!” (2002) Guya Ferlanda, ciekawą kreację zdolnego ucznia, Trevora Adamsa przejętego wydarzeniami, do których dochodzi w szkole. Za tę rolę został uhonorowany Daytime Emmy Award. W cieszącym się sporą popularnością serialu HBO pt. „Sześć stóp pod ziemią” przez trzy sezony grał Russella Corwina, artystę, w którym zakochuje się najmłodsza latorośl państwa Fisherów, Claire (Lauren Ambrose).

Był jednym z bohaterów „11:14” (2003) Grega Marcksa. Wystąpił w filmie braci Polish pt. „Northfork” (2003) oraz kameralnym dramacie Asii Argento pt. „The Heart Is Deceitful Above All Things” (2004). W opartym na popularnym komiksie filmie akcji pt. „Punisher” (2004) Jonathana Hensleigha, zagrał fajtłapowatego sąsiada głównego bohatera (Thomas Jane). W 2005 roku pojawił się w dreszczowcu „Osaczony” (2005) Florent Emilio Siri, z Brucem Willisem i Kevinem Pollakiem w rolach głównych oraz w opartej na faktach opowieści o młodym handlarzu narkotyków pt. „Alpha Dog” (2005) Nicka Cassavetesa. W tym samym roku został wybrany do roli Archanioła w kolejnej filmowej opowieści o grupie zmutowanych bohaterów znanych z komiksu „X-Men” pt. „X-Men 3” (2006).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 października 1980

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 175 cm

Independent Spirit
Zdobył Independent Spirit, inną nagrodę oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Laura Prepon (od 03.06.2018), 2 dzieci: córka Ella (ur. 2017) i syn (ur. 2020)
Ma młodszego brata Jona.
Proponowano mu posadę Eddiego O'Hary w filmie "Drzwi w podłodze", lecz stwierdził, że jest za stary dla tej roli. Zaproponował zaangażować swojego młodszego brata, Jona Fostera, który lepiej pasował do postaci.
Przygotowując się do roli w filmie "3:10 do Yumy", pracował z renomowanym trenerem od broni palnej Thellem Reedem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak się porówna jego role choćby w "Punisher" i "3:10 do Yumy" - kompletnie inne, a obie zagrane po mistrzowsku. Uwielbiam gościa w każdym wcieleniu, ale nie ukrywam, że najbardziej pasuje mi na twarde, bezkompromisowe czarne charaktery.

Podobieństwo

użytkownik usunięty

Czy tylko ja dostrzegam w nim podobieństwo do naszego Borysa Szyca?

Oskar się należał jak psu zupa. zagrał wyśmienicie, genialnie.

Jako Medivh w Warcraftcie wyglądał cudnie <3 Pasują mu dłuższe włosy.

Gość który tylko kojarzy mi się z bardzo dobrego i klimatycznego Pandorum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones